Connect with Us
Politikë 22:05 - 29 Maj, 2020

 “Fitorja model e Kurtit trembi përbërjen e Tiranës”/ Agim Nesho: “Prishi” modelin Rama në Ballkan

Ish ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho, e cilësoi fitoren e zgjedhjeve të fundit parlamentare në Kosovë nga Albin Kurti si një fitore model. Nesho...

Politikë 21:46 - 29 Maj, 2020

Bashkëqeverisje me Bashën?/ Balla: Marrëveshja e 2017-ës s’duhej bërë, nuk do përsëritet

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ka treguar nëse do të ketë një marrëveshje me Lulzim Bashën për të bashkëqeverisur. Balla tha se...

Ekonomi 21:30 - 29 Maj, 2020

Ahmetaj flet për rimëkëmbjen e ekonomisë/ “Do jetë më e shpejtë sesa e kishim llogaritur”

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike gjatë pandemisë Arben Ahmetaj, deklaroi se papunësia është shtuar gjatë periudhës mars-prill dhe tashmë pritet të marrë një trend pozitiv....

Politikë 21:16 - 29 Maj, 2020

Draft-opinioni i “Venecias”/ Presidenca ironi me mazhorancën: Bëni publike arsyetimet e mjera

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar për draft-opinionin e Komisonit të Venecias për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Komisioni i Venecias i jepte të...

Politikë 21:03 - 29 Maj, 2020

CRCA kërkesë urgjente Ramës/ Shkarkoni menjëherë Ardi Veliun

Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri ka reaguar për videon që drejtori i Përgjithshëm i Policisë së shtetit Ardi Veliu, publikoi për...

Sport 20:56 - 29 Maj, 2020

Rrëfimi special i Dukës: Ju tregoj “recetën” për ta kthyer futbollin shqiptar në… biznes

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka bërë një analizë të detajuar, për sa i përket situatës aktuale si dhe dëmet e mëdhaja që...

Sport 20:51 - 29 Maj, 2020

Rrëfimi special, ish-presidenti i Bajernit: Ja si e festova Botërorin nga burgu

Ish-president i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes, rrëfeu për “Bild” disa nga momentet e tij kur ndodhej në burg. Kujtojmë se numri një i klubit gjerman...