Connect with Us
Politikë 22:08 - 7 Dhjetor, 2019

VOA/ Largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend europian për shkak...

Lajme 22:04 - 7 Dhjetor, 2019

Fondacioni Global Shqiptar nis bashkëpunimin me  Programin e Donacioneve të Korespondimit të Korporatave

Fondacioni Global Shqiptar ka nisur bashkëpunimin me Programin e Donacioneve të Korespondimit të Korporatave. Fondacioni ka krijuar disa programe dhurimi në “Google”, “Verizon”, “Fidelity Investments” dhe...

Sociale 22:00 - 7 Dhjetor, 2019

Pamje magjike në Korçë/ Ndizen dritat e festave

Në Korçë është mbajtur për të disatin vit radhazi, Festivali i Dritave. Qindra, mijëra drita janë ndezur njëkohësisht duke lajmëruar kështu ardhjen e festave të fundvitit....

Lajme 21:44 - 7 Dhjetor, 2019

BBC jehonë Alesios dhe Aurelit/ Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët e mbijetuar nga tërmeti

Lajmi i takimit të dy fëmijëve shqiptarë Alesio Cakoni dhe Aurel Lala me sulmuesin e Juventuesit Cristiano Ronaldon dhe portierin italian Gianluigi Buffon, ka bërë jehonë...

Lajme 21:30 - 7 Dhjetor, 2019

Raportuesja për Shqipërinë në PE optimiste/ Besojmë se negociatat do hapen në mars

Tejet optimiste është shprehur raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Izabel Santos, teksa foli për hapjen e negociatave në muajin mars. Santos deklaroi se është e...

Bota 21:22 - 7 Dhjetor, 2019

Kush është shkrimtarja me origjinë shqiptare që kandidon për kryeministre të Libanit

Shkrimtarja shqiptare Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) do të kandidojë për postin e kreryministrit të Libanit. Ghada Arnaut është një zë i fuqishëm dhe kritik në mbrojtje...