Connect with Us
Moti për ditën e hënë, 28 shtator 2020
Sociale 08:12 - 28 Shtator, 2020

Kapriçot e motit/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

Për ditën e sotme priten reshje në pothuajse gjithë territorin. Sipas IGJEUM, reshje intensive priten në qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë dhe Durrës, në qarqet Kukës, Dibër,...

English 08:12 - 28 Shtator, 2020

You will not lie anyone with a 1 percent threshold

By Astrit Patozi Understandably, the “Renaissance” (Socialist Party) is determined to uphold the filthy formula of keeping the list closed, pretending to have opened it, simply...

Horoskopi i ditës, 28 shtator 2020
Horoskopi 08:07 - 28 Shtator, 2020

Horoskopi i ditës, 28 shtator 2020

Dashi Parashikohet një ditë mirë me Afërditën që ju ripërtërin forcat dhe me Hënën që sot ju sjell stimuj të fuqishëm në planin sentimental. Duhet të...

La Liga 23:23 - 27 Shtator, 2020

VIDEO/ “Poker” ndaj Vijarealit, Barcelona bind në debutimin e Kuman

Barcelona e ka nisur më këmbën e mbarë sezonin e ri, duke triumfua ndaj Vijarelait në shtëpi me rezultatin 4-0. Një debutim tepër pozitiv ky edhe...

Protestat kundër Lukashenkos/ Dhjetëra të arrestuar në Bjellorusi
Bota 23:18 - 27 Shtator, 2020

Protestat kundër Lukashenkos/ Dhjetëra të arrestuar në Bjellorusi

Policia bjelloruse ndaloi me dhjetëra protestues të dielën gjatë një marshimi në Minsk. Forcat e sigurisë në qytetin Homel përdorën gaz lotsjellës kundër demonstruesve që kërkojnë...

Shpërthimi i makinës te Vasil Shanto/ Dyshohet për atentat me eksploziv
Kronika 23:08 - 27 Shtator, 2020

E akuzuan si autor të atentatit me tritol/ Reagon nipi i Kastriot Reçit: Po na inkriminoni, s’kam lidhje

Disa ditë më parë Tirana u trondit nga një shpërthim me tritol në një makinë, ku mbeti i plagosur Preng Gjini. Prokuroria ka ngritur dyshimet se...

Denoncimi/ Korrupsion dhe manipulim në provimin e policisë
Denoncim 23:05 - 27 Shtator, 2020

Denoncimi/ Korrupsion dhe manipulim në provimin e policisë për “thesin e votave”

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari sipas të cilët në pranimin e aplikantëve për Akademinë e Sigurisë, po bëhet korrupsion dhe...