Connect with Us
albin kurti per bashkimin kombetar
Kosova & Rajoni 22:44 - 20 Tetor, 2019

Vetëvendosja saktëson aksidentin e Albin Kurtit

Eskorta e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, u aksidentua mbrëmjen e sotme në Tiranë. Pas lajmeve të publikuar nëpër media për aksidentimin e Kurtit, ka reaguar...

Politikë 22:38 - 20 Tetor, 2019

“Dorheqja e Zaev, leksion atdhedashurie”/ Vasili lëshon gojën ndaj Ramës

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Maqedonas për të dhënë dorëheqjen pas ‘jo-së” në negociata. Përmes një statusi në rrjetet sociale...

Politikë 22:21 - 20 Tetor, 2019

Mosçelja e negociatave/ Maliqi: Zgjedhjet e parakohshme, domosdoshmëri

“Zgjedhjet e parakohshme, domosdoshmeri”, kështu është shprehur në një satus në rrjetet sociale deputeti Lefter Maliqi. Sipas Maliqit, “Rilindja e krimit”, është pasojë e mos hapjes...

Politikë 22:09 - 20 Tetor, 2019

Dështimi i negociatave/ Salianji: “Me Ramën e kanë mbyllur! As e dëgjojnë as i dëgjon”

Ish deputeti i listës Basha, Ervin Salianji ka komentuar vendimin e Këshillit të Evropës, i cili bllokoi hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut....

Kosova & Rajoni 21:55 - 20 Tetor, 2019

Vuçiç bën deklaratën e fortë/ “Serbia të armatoset, Rajoni drejt destabilitetit”

I shqetësuar nga një destabilizim i rajonit, në një intervistë për televizionin serb “Prva” Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është shprehur se të Serbia duhet të armatoset....

Kronika 21:35 - 20 Tetor, 2019

Eskorta e Albin Kurtit përfshihet në aksident

Eskorta e Albin Kurtit është përfshirë në një aksident pak minuta më parë. Aksidenti ka ndodhur në zonën afër Qafë-Kasharit. Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka të...