Connect with Us
50 forca policore, 6 orë kërkime/ Zbardhet ngjarja e rëndë, në pranga autori
Kronika 08:30 - 6 Gusht, 2020

50 forca policore, 6 orë kërkime/ Zbardhet ngjarja e rëndë, në pranga autori

Policia bën të ditur se është zbardhur ngjarja e ndodhur në datën 05.08.2020, në aksin rrugor Poliçan-Suhë, ku u gjet i pajetë 57-vjeçari G. S. Sipas...

Tsutomu Jamaguçi
Blog 08:22 - 6 Gusht, 2020

Tsutomu Jamaguçi/ Japonezi që i mbijetoi shpërthimit të dy bombave bërthamore

Kur u hodh bomba bërthamore në Hiroshima, Tsutomu Jamaguçi po bëhej gati të largohej nga qyteti. Inxhinieri detar 29-vjeçar, do t’i jepte fund një udhëtimi pune...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:16 - 6 Gusht, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e kushteve jo të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë me kthjellime, por...

Horoskopi i ditës, 6 gusht 2020
Horoskopi 08:06 - 6 Gusht, 2020

Horoskopi i ditës, 6 gusht 2020

DASHI 21. mars – 20. prill Mundohuni ta ndryshoni sa me shpejt rutinën e jetës ne çift. Nëse mendoni gjate gjithë kohës se partneri ju do...

Seria A 23:01 - 5 Gusht, 2020

Video/ Interi dhe Junajtid nuk zhgënjejnë, kualifikohen për në çerefinalen e Ligës së Europës

Interi dhe Mançester Junajtid siguruan kualifikimin për në çerekfinalen e Ligës së Europës. Zikaltërit duhet të mposhtin spanjollët pasi ky raund është vetëm me një takim...

Shkoi të vizitonte të birin në New York/ Babai humbi jetën nga Covid-19
Aktualitet 22:34 - 5 Gusht, 2020

Shkoi të vizitonte të birin në New York/ Babai humbi jetën nga Covid-19

Kolegjet dhe universitetet amerikane kanë muaj që diskutojnë për mënyrën më të sigurtë të mësimdhënies duke ndryshuar disa herë planet pas shtimit të rasteve me koronavirus...

Sport 22:05 - 5 Gusht, 2020

Tirana nuk ndalet, zyrtarizon goditjen e radhës në merkato

Tirana konfirmoi blerjen e tretë të këtij sezoni.Kampionët e Shqipërisë prezantuan sot mbrojtësin e djathtë maqedonas Kristijan Toshevski. 26-vjeçari do të jetë një “armë shtesë” për...