Connect with Us
Kultura 23:08 - 13 Dhjetor, 2019

Atentati me një viktimë/ Ardi Veliu vizitë blic në Elbasan

Ardi Veliu, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ka bërë një vizitë blic në Elbasan, pas atentatit të mbrëmjes së sotme. Mësohet se Veliu po...

Denoncim 23:01 - 13 Dhjetor, 2019

Denoncimi nga “Stop”/ Drejtori i shkollës ndryshon pasaportizim e merr pagesë transporti

Jemi ndalur në fshatin Gorishovë, njësia Cakran, Fier. Sipas informacioneve tona, drejtori i shkollës 9 vjecare “Feride Begaj”, Shkëlqim Demishaj, përfiton pagesën e transportit, edhe pse...

Lajme 22:51 - 13 Dhjetor, 2019

Shkelje të rënda në Hipotekën e Beratit/ KLSH kallëzon punonjës dhe ish-drejtues

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor në Berat, disa punonjës të Hipotekës mes tyre edhe ish-drejtues, në këtë qytet. Burime...

Lajme 22:44 - 13 Dhjetor, 2019

Pas ikjes nga News 24, ja në cilin ekran do të shfaqet Adi Krasta

Moderatori Adi Krasta është shfaqur mbrëmjen e sotme në një tjetër ekran pas largimit nga televizioni “News 24” ku i hoqën hapësirën televizive. Krasta i është...

Sociale 22:22 - 13 Dhjetor, 2019

Ndodh sërish në stadiumin “Air Albania”/ Tifozët e Tiranës thirrje “Rama ik”

Edhe në ndeshjen e sotme në stadiumin e ri “Air Albania” nuk kanë munguar thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama. Gjatë derbit Tirana-Partizani, një grup tifozësh të...

Politikë 22:09 - 13 Dhjetor, 2019

Berisha uron Boris Johnson për zgjedhjet në Britani/ Sukses spektakolar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar mbrëmjen e sotme Boris Johnson, i cili fitoi ndjeshëm zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe. “Miq, Partia Konsertvatore e Mbreterise se...