Connect with Us
Kronika 14:42 - 15 Shtator, 2019

Banorët rrezikojnë të digjen/ Ish deputeti demokrat apelon për ndihmë

Ish deputeti demokrat Xhemal Gjunkshi ka dhënë alarmin se po rrezikohet jeta e banorëve në fshatin Vlashej të Lurës. Gjunkshi ka bërë apel për ndërhyrje urgjente,...

Kronika 14:25 - 15 Shtator, 2019

Ndalohen grupe refugjatësh në afërsi të Malësisë së Madhe dhe Kukësit

Dy banorë të Shkodrës u arrestuan në flagrancë nga policia teksa po tentonin të trasportonin shtetas të huaj drejt kufirit me Malin e Zi. Arrestimi i...

Opinione 14:15 - 15 Shtator, 2019

Nga Afrim Krasniqi/ Tani “demokracia“ nuk është shumë në modë

15 shtatori është Dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Dikur ishte ditë me simbolikë të madhe, frymëzuese dhe reflektuese. Tani “demokracia“ nuk është shumë në modë dhe modelet...

Kronika 13:38 - 15 Shtator, 2019

Video-Merr flakë një automjet/ Bllokohet autostrada Durrës-Tiranë

Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e sotmë në autostradën Durrës -Tiranë. Për pasojë është bllokuar kahu i rrugës që vjen nga Durrësi për në...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Sociale 12:41 - 15 Shtator, 2019

Video-Platforma audio-vizuale e kurrikulës shkollore”/ Majlinda Bregu publikon historinë e Irisit

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu, një ditë para fillimit të vitit shkollor, ka publikuar historinë e Irisit. Sipas Bregut, Irisi, është...

Sociale 12:22 - 15 Shtator, 2019

Një mesazh “smart” nga Shqipëria, për të gjithë botën

Çfarë mund t’i motivojë dy vajza nga Çekia për të përshkuar, në këmbë, alpet nga Mali i Zi, Thethi e për të mbërritur në fund në...