Connect with Us
Shëndeti 23:33 - 27 Maj, 2020

“Infermierja me Covid-19 refuzoi izolimin”/ Pipero tregon si u infektuan pacientët dhe stafi mjekësor

Mjeku Pëllumb Pipero, ka treguar mbrëmjen e sotme se si u infektuan 13 pacientë dhe staf mjekësor në QSUT. Infeksionisti rrëfeu se kishin hasur shenja të...

Shëndeti 23:30 - 27 Maj, 2020

Infektimi i stafit mjekësor/ Plas debati mes epidemiologut dhe Silva Binos

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino është përplasur ashpër sonte në “Byro politike” me mjekun epidemiolog Erion Dasho....

Politikë 23:24 - 27 Maj, 2020

“Opozita më donte jashtë tryezës”/ Hajdari: Bylkbashi dhe Vasili shumicën e rasteve krah Gjiknurit

Deputetja dhe bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, deklaroi se opozita joparlamentare nuk ka dashur që ajo të ulej në tryezën e Reformës Zgjedhore....

Politikë 23:18 - 27 Maj, 2020

“Nëse nuk ndryshohet sistemi do kemi kryengritje”/ Hajdari: Mund të hiqet vërtet Rama…

“Nëse ndryshimi i sistemit nuk ndodh, do të kemi vërtetë një kryengritje reale në Shqipëri”. Kështu deklaroi deputetja dhe bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Rudina...

Politikë 23:17 - 27 Maj, 2020

“Marrëveshja e 17 majit nuk është prishur”/ Murrizi nxjerr të pathënat: Rama-Basha mesazhe njëri-tjetrit

Kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena”, u shpreh se marrëveshja e 17 majit mes Ramës dhe Bashës nuk është prishur....

Politikë 23:06 - 27 Maj, 2020

Manastirliu zbulon faturën financiare të qeverisë/ Deri tani 25 milionë euro për koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ ku ka folur për situatën nga Covid-19, tha se deri tani qeverisë...

Kultura 23:05 - 27 Maj, 2020

“Nga aktor më çuan të punoja hamall”/ Dhimitraq Orgocka tregon si e ndihmoi Enver Hoxha të kthehej në teatër

Një dosje me të dhënat biografike të aktorëve që kanë ushtruar aktivitetin e tyre gjatë periudhës së komunizmit, ka trazuar rrjetin. Mes këtyre artistëve ishte edhe...