Connect with Us
Uncategorized 17:29 - 24 Gusht, 2019

Foto/ Kapet peshkaqeni i frikshëm në ujërat e Vlorës

Vitet e fundit, është kthyer në një fenomen, shfaqja e peshkaqenëve në bregdetin shqiptar. Një i tillë ka rënë në rrjetat e peshkatarëve, në afërsi të...

Opinione 17:21 - 24 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Qirifikimi i dinjitetit!

Në këtë Shqipërinë tonë të vockël, komplikimet e mëdha janë bërë pjesë e normalitetit. Madje, sinorët janë çuar aq larg, sa vështirë se mundemi ta rrokim...

Kronika 17:08 - 24 Gusht, 2019

Rrezikoi të mbytej/ Shpëtohet një pushues në plazhin e Shëngjinit

Një pushues nga Kosova ka rrezikuar të mbytej gjatë ditës së sotme në Plazhin e Shëngjinit. 35 vjeçari me inicialet B.B ka pësuar gjendje të fikti...

krimi i organizuar
Kronika 16:57 - 24 Gusht, 2019

Manovra të rrezikshme me makinë/ Pranga 31 vjeçarit

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë një shtetas pasi ka rrezikuar jetën e qytetarëve me manovra të rrezikshme me makinë. Sipas njoftimit të policisë në...

Kronika 16:41 - 24 Gusht, 2019

Aksident në Fushë-Krujë/ Plagosen rëndë dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Fushë-Krujë. Mësohet se një automjet ka dalur nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Si pasojë...

Kronika 16:06 - 24 Gusht, 2019

Ecte me shpejtësi skëterrë/ Përfundon në kanal një automjet

Një tjetër aksident është shënuar pasditen e sotme në Elbasan. Mësohet se një automjet i cili po qarkullonte me shpejtësi të lartë ka dalë nga rruga...