Connect with Us
Politikë 00:01 - 1 Qershor, 2020

Deklaratat për listat e hapura/ Ish drejtoresha e Tatimeve ironizon Ralf Gjonin: Të hapura apo të mbyllura, ky vetëm votën e vet merr

Deputeti i opozitës Ralf Gjoni, doli sot me një reagim në rrjetet sociale ku përshëndeste qëndrimin e presidentit Meta, në mbështetje të listave të hapura dhe...

Opinione 23:35 - 31 Maj, 2020

Nga Spartak Ngjela/ Akoma duhen besuar këta injorantë, që kanë lidhur besën për të vjedhur?

Pas turpit komik të Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, për ta sqaruar sak të vërtetën e këtij turpi që pamë sot, mendojmë të ngremë këto pyetje,...

Politikë 23:32 - 31 Maj, 2020

Flamur Noka akuza të forta/ “Policia falsifikon ngjarjet, i ka të përcaktuara vrasjet që raporton”

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka ngritur akuza të forta ndaj Policisë së Shtetit, teksa po fliste për kriminalitetin në vend. Sipas tij, policia ka falsifikuar...

Politikë 23:21 - 31 Maj, 2020

Gjiknuri kërcënon opozitën/ Dolën me kerkesa të reja, i kemi votat në Kuvend për t’i votuar të vetëm

Bashkëanëtari i tryezës së Këshillit Politik, për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, duke folur për mediat, pas përfundimit të takimit pa asnjë marrëveshje tha se mazhoranca i...

Politikë 23:20 - 31 Maj, 2020

Rudina Hajdari nuk mban më / “Këta kanë hallet e bizneseve, dështoi politika e vjetër”

Deputetja Rudina Hajdari dhe bashkëkryetarja e Komisonit të Reformës Zgjedhore nuk është përmbajtur ndaj përfaqësuesve të opozitës jopalrlamentare dhe Damian Gjiknurit, teksa foli për mbledhjen pa...

Sport 23:16 - 31 Maj, 2020

“Mendova se do të vdisja”, Van Dajk rrëfen momentin e tmerrshëm: Firmosa testamentin që paratë…

Virxhil Van Dajk tani cilësohet si mbrojtësi më i mirë në botë, por karriera e tij mund të merrte një kthesë krejtësisht të ndryshme në moshën...

Politikë 23:08 - 31 Maj, 2020

Rudina Hajdari zbulon detaje nga takimi/ Çfarë i thanë politikanët përfaqësuesit të Ambasadës së SHBA

Deputetja Rudina Hajdari ka zbuluar detaje nga tryeza e Reformës Zgjedhore, e cila u mbyll pa një marrëveshje, duke shkelur kështu edhe afatin e vendosur nga...