Connect with Us
Politikë 13:26 - 4 Qershor, 2020

Meta letër Ruçit/ Më bëtë presion politik, mungese bashkëpunimi nga Kuvendi  

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një letër Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruci mbi propozimin e Arben Shehut për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...

Politikë 13:10 - 4 Qershor, 2020

Ambasadoret duhet të kuptojnë se me kë dhe për çfarë po negociojnë

Që në krye të herës, të gjithë përfshirë socialitët kanë sqaruar gjithmonë, se duhet depolitizimi i komisioneve zgjedhore, për të shkuar tek propozimi i dhënë nga...

Politikë 12:57 - 4 Qershor, 2020

350 milionë lekë rryshfet/ Gonxhe rrit stekën, te “Patentat” i japin 20.000 euro, mos i heqë nga puna

Përkundër premtimeve të Rilindjes në luftën antikorrupsion, duket se ajo ka rënë vetë brenda rrethit. Kanë qenë të shumta rastet e denoncimit të korrupsionit dhe aferave...

Politikë 12:49 - 4 Qershor, 2020

Murrizi “hap letrat” në Kuvend/ Qindra ish-sigurimsa kanë kapur institucionet, fati ynë është në duart e tyre

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në sallën e Kuvendit, ndërsa në qendër të fjalës së tij ishin ish-sigurimsat e...

Politikë 12:38 - 4 Qershor, 2020

Meta i përgjigjet “ultimatumit” të Ruçit/ Emri që propozon për kreun e KLSH-së

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur kërkesës së kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili i kërkoi që të propozojë emrin për kreun e KLSH-së. Presidenti...

Sport 12:32 - 4 Qershor, 2020

Shkroi historinë me Shqipërinë, Paolo Tamezzani merr drejtimin e…

Paolo Tramezzani rikthehet zyrtarisht në krye të Sion. Pas aventurës së dështuar me Livornon në Itali, ish-ndihmësi i Gianni De Biasit në kombëtaren shqiptare është emëruar...

Kronika 12:27 - 4 Qershor, 2020

Grabitet nën kërcënimin e thikës një institucion financiar në Korçë

Një grabitje ka ndodhur paraditen e sotme në qytetin e Korçës. Mësohet se një person nën kërcënimin e thikës ka mundur të marrë një sasi parash...