Connect with Us
Sport 00:01 - 14 Gusht, 2020

Përfaqëson Greqinë, sportistja shqiptare thyen rekordin botëror

Elina Zhengo ka vendosur një rekord të ri botëror në hedhjen e shtizës teksa përfaqësonte Greqinë, në kampionatin e organizuar në fillim të këtij muaji. Në...

Kosovë, mundësitë e një marrëveshjeje me Serbinë
Kosova & Rajoni 23:12 - 13 Gusht, 2020

Dialogu Kosovë-Serbi/ Bashkimi Europian: Po punojmë për normalizimin e marrëdhënieve

Bashkimi Evropian ka reaguar lidhur me bisedimet Kosovë-Serbi për normalizimin e marrëdhënieve. Zëdhënësja e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Nabila Massrali, deklaroi...

BundesLiga 23:11 - 13 Gusht, 2020

VIDEO/ Historike! Leipzig eliminon Atletico Madridin dhe shkon në gjysmëfinalen e Champions-it

Leipzig ka bërë historinë duke siguruar kualifikimin për në 4 më të mirat e Europës. Gjermanet mposhtën 2 me 1 Atletico Madrid, që në letër ishte...

Showbizz 22:53 - 13 Gusht, 2020

Demi Rose ngre temperaturat/ “Tërbon” rrjetin me të pasmet bombastike

Ajo është padyshim një nga femrat më të komentuara të mediave rozë në të gjithë botën për shkak të formave bombastike. Bëhet fjalë për supermodelen britanike...

Kombëtare 22:29 - 13 Gusht, 2020

Lajm bombë/ Xhaka largohet nga Bazeli dhe arrin akordin me Beshiktashin

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi. Bëhet fjalë për të ardhmen e mesfushorit të Kombëtares, Taulant Xhaka. Sipas asaj që raporton “Gol nga...

Videoja korruptuese te Infektivi/ Berisha: Nuk është as një kafe krahasuar me vjedhjen e qeverisë
Politikë 22:18 - 13 Gusht, 2020

Videoja korruptuese te Infektivi/ Berisha: Nuk është as një kafe krahasuar me vjedhjen e qeverisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas videos që ka qarkulluar në rrjet, ku shihet një qytetare që i jep rryshfet infermieres në mënyrë që kjo e...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Lajme 22:05 - 13 Gusht, 2020

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit

Publikimi i disa shkrimeve për Ben Blushin nga portali ynë ka nxitur një seri reagimesh nga një numër ‘avoketërish’, disa prej tyre në formën e gjysmë-lutjeve,...