Connect with Us
Politikë 22:48 - 28 Shkurt, 2020

“S’duhet të ndërhynte aty ku ka lënë gjak policia”/ Ceka flet për arrestimin e Çilit

Ish-ministri i Brendshëm Neritan Ceka ka folur për arrestimin e Henri Çilit, i cili akuzohet për një sërë akuzash. Ceka deklaroi se vendi ka humbur një...

Politikë 22:33 - 28 Shkurt, 2020

“S’keni arritur asgjë konkrete, zhgjënjyet demokratët”/ Analisti ia thotë në sy Bardhit

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka replikuar mbrëmjen e sotme me analistin Arjan Curi lidhur me protestat dhe strategjinë e ndjekur nga opozita për...

Kosova & Rajoni 22:17 - 28 Shkurt, 2020

La burrin për të dashurin/ E mitura përdhunohet nga tre shokët e tij

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Gjilani ku një 17 vjeçare është detyrua nga i dashuri të kryejë marrëdhënie seksuale me shokët e tij. 17 vjeçarja...

Lajme 22:02 - 28 Shkurt, 2020

“Shkofshi pas Nexhmijes i madh e i vogël”/ Mbesa e të pushkatuarit përplaset ashpër me Rezarta Shkurtën

Ndarja nga jeta e Nexhmije Hoxhës, gruas së së ish-diktatorit Enver Hoxha solli reagime të shumta në rrjetet sociale. Pasardhësit e të internuarve dhe të atyre...

Politikë 21:32 - 28 Shkurt, 2020

Kongresi i PS-së/ Vjen reagimi i fortë nga Manjani

Në Pallatin e Kongreseve ka nisur sot Kongresi i PS, që do të zgjasë tri ditë. Diskutimet në ditën e parë të kongresit u fokusuan në...

Denoncim 20:45 - 28 Shkurt, 2020

Skandali me garën për kreun e AMA/ Asnjë kandidat nuk plotëson kriteret

Syri.net ka siguruar një memo të Kuvendit të Shqipërisë, nga Shërbimi i Monitorimit të Institucioneve, dërguar kryetares së Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik,...