Connect with Us
Kronika 22:15 - 20 Gusht, 2019

“Futet me të kuqe”/ Aksidentohet patrulla e policisë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme tek kryqëzimi i “Selvisë” në kryeqytet. Mësohet se në aksident është përfshirë një automjet dhe një patrullë policie....

Bota 21:54 - 20 Gusht, 2019

E kishin kthyer banesën në parcelë droge/ Pranga dy shqiptarëve në Britani

Dy shqiptarë janë dënuar me burg për kultivim kanabisi, pasi në banesën e tyre u gjet lëndë narkotike. Ata u arrestuan nga policia britanike pasi fqinjët...

Kronika 21:04 - 20 Gusht, 2019

Foto/ Me pranga në duar, Kostandin Xhuvani përcjell të atin për në banesën e fundit

Familjarë, miq e të afërm i kanë dhënë sot lamtumirën e fundit regjisorit Gjergj Xhuvani i cili u nda nga jeta pak ditë më parë në...

Kronika 20:09 - 20 Gusht, 2019

Qëllon me armë zjarri nga makina/ Polica në ndjekje të autorit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Topojë të Fierit. Mësohet se një person ka qëlluar me armë zjarri teksa lëvizte me...

Politikë 19:51 - 20 Gusht, 2019

Rama citon regjisorin e njohur/ Duhet një godinë e re në vend të gërmadhës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë pasdite mesazhin e regjisorit Genti Kume, lidhur me Teatrin Kombëtar. Në mesazhin e tij, aktori dhe regjizori Genti Kame,  shprehet...

Denoncim 19:36 - 20 Gusht, 2019

“I kanë prerë veshin një klienti në prezencën e Policisë”/ Berisha del blof

Ish kryeministri Sali Berisha publikoi sot denoncimin e një qyetari, sipas të cilit një turisti në Sarandë  pronarët e një lokali i kanë prerë veshin në...