Connect with Us
Kronika 18:54 - 24 Janar, 2020

Panik në Tiranë/ Makina shpërthen në flakë

Një automjet ka shpërthyer në flakë pasditën e sotme tek ish-markata e vjetër në Tiranë. Sipas informacioneve të para dyshohet se automjeti, i cili ishte me...

Politikë 18:46 - 24 Janar, 2020

Basha akuza të forta Ramës/ Bashkëpunëtori më i afërt i korrupsionit galopant

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se padrejtësia, varfëria, korrupsioni dhe kriminaliteti kanë shoqëruar Edi Ramën çdo ditë si kryeministër i Shqipërisë. Sipas tij, “Edi Rama...

Lajme 18:26 - 24 Janar, 2020

Kriteret/ Ambasada amerikane thirrje të rëndësishme: Bëni përpara dhe aplikoni për kreun e BKH

Ambasada amerikane ka publikuar një njoftim të rëndësishëm lidhur me zgjedhjen e kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit Përmes një postimi në ‘Facebook’ Ambasada i ka...

akademiku dhe profesori i gazetarise dhe komunikimit, artan fuga
Politikë 18:12 - 24 Janar, 2020

“Më vjen të qesh me gjithë shpirt”/ Artan Fuga: Nuk jemi në autoritarizëm, jemi në tirani

Akademiku Artan Fuga ka reaguar ndaj një studimi të “The Economist Institute Unite”, që e vlerësonte Shqipërisë si një vend autoritarist. Fuga thotë se Shqipëria është...

Bota 18:05 - 24 Janar, 2020

Foto-Gjyqi ndaj Donald Trump/ Senatorët argëtohen dhe i zë gjumi

Disa foto kanë zbuluar anën tjetër të gjyqit për shkarkimin e presidentit amerikan Donald Trump. Disa senatorë i ka zënë gjumi, kanë luajtur lojëra dhe kanë...

Opinione 17:48 - 24 Janar, 2020

Nga Andi BUSHATI/ Kush gënjen Edi apo Ramushi?

Përballja e radhës mes dy kryeministrave të dy shteteve shqiptare, ka ngritur sërish të njëjtën pyetje në publik: kush gënjen, Edi apo Ramushi? Haradinaj e cilësoi...