Connect with Us
Kronika 13:38 - 15 Shtator, 2019

Video-Merr flakë një automjet/ Bllokohet autostrada Durrës-Tiranë

Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e sotmë në autostradën Durrës -Tiranë. Për pasojë është bllokuar kahu i rrugës që vjen nga Durrësi për në...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Sociale 12:41 - 15 Shtator, 2019

Video-Platforma audio-vizuale e kurrikulës shkollore”/ Majlinda Bregu publikon historinë e Irisit

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu, një ditë para fillimit të vitit shkollor, ka publikuar historinë e Irisit. Sipas Bregut, Irisi, është...

Sociale 12:22 - 15 Shtator, 2019

Një mesazh “smart” nga Shqipëria, për të gjithë botën

Çfarë mund t’i motivojë dy vajza nga Çekia për të përshkuar, në këmbë, alpet nga Mali i Zi, Thethi e për të mbërritur në fund në...

Kronika 12:00 - 15 Shtator, 2019

Trafik armësh nga Shqipëria drejt Greqisë/  Arrestohen 16 persona

Policia greke ka goditur një rrjet ndërkombëtar të trafikut të armëve. Grupi ishte përqëndruar në Kretë dhe bëhet fjalë për trafikim të kallashnikovë dhe municioneve të...

Politikë 11:50 - 15 Shtator, 2019

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë/ Ruçi: Kushtetuta garanti i demokracisë, të vendosur për mbrojtjen e saj

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përshëndetur sot 15 shtatorin, Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Dita Ndërkombëtare e Demokracisë kremtohet nga parlamentet e të gjitha vendeve dhe...

Politikë 11:44 - 15 Shtator, 2019

“Shkollëpaku i pagdhendur”/ LSI merr në “mbrojtje” ambasadorin Kuko

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama. Duke iu referuar informacioneve se Rama ka nxjerrë jashtë nga takimi me kancelaren Angela Merkel,...