Connect with Us
Politikë 23:03 - 13 Tetor, 2019

Negociatat me BE-në/ Greqia ende e pavendosur

Ndërsa dy ditë na ndajnë nga përgjigja përfundimtare e hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në, në një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, ministri i Jashtëm...

Politikë 22:51 - 13 Tetor, 2019

U nxorri gishtin e mesit protestueve/ Qytetarët “masakrojnë” Borchardt

Pas veprimit aspak të denjë të ambasadorit të OSBE-së, në vendin tonë, Berndt Borchardt, teksa i nxorri gishtin e mesit protestuesve pas thirrjes së këtyre të...

Politikë 22:46 - 13 Tetor, 2019

Iu nxjerr gishtin e mesit/ Ambasadori i OSBE-së poshtëron protestuesit

Ndërsa qytetarët të shoqëruar edhe nga përfaqësues të opozitës vijojnë protestën e tyre përballë ambjenteve të Drejtorisë së Policisë, një situatë jo e hijshme ka ndodhur...

Kronika 22:22 - 13 Tetor, 2019

Makina merr flakë në autostradën Tiranë-Elbasan

Një makinë tip “Audi” është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë -Elbasan. Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Ibë, ndërsa nuk bëhen me dije shkaqet. Në vendngjarje...

Kronika 22:21 - 13 Tetor, 2019

Po kthehej nga dasma/ Tragjedia i merr jetën shqiptarit në Itali

Një 65-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor. Sikurse njoftojnë mediat italiane, 65-vjeçari shqiptar ishte...

Politikë 22:14 - 13 Tetor, 2019

Basha sulmon Carlo Bolinon dhe televizionin e Vjollca Hoxhës

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës nga protesta e banorëve të “Unazës së Re”, ka sulmuar televizionin e Carlo Bolinos dhe Vjollca Hoxhës. Teksa është pyetur nga...