Connect with Us

Opinione

Opinione 12:13 - 24 Tetor, 2021

Nga Ylli Manjani/ Neokomunisti Lulzim, llumi që “lulëzoi” për 16 vjet

Neokomunisti Lulzim, ka të drejtën e tij të ketë ato pikpamje që shpreh kundër bisnesit, pronës private, lirisë e dinjitetit njerëzor, demokracisë dhe shtetit ligjor. Sigurisht...

lajme cna opinione politike
Opinione 18:48 - 23 Tetor, 2021

Nga Kreshnik Spahiu/ 10 arsye: Pse SHBA dhe BE s’do e mbështesin Vetingun e Lulzim Bashës!

E keni parë heshtjen e ambasadores amerikane Yuri Kim për Vettingun e Lulzim Bashës? Po ambasadorët e tjerë i keni parë që as e merr kush...

Nga Lorenc Vangjeli/ Kryeministër për herë të tretë apo opozitar për herë të parë
Opinione 17:10 - 23 Tetor, 2021

Nga Lorenc Vangjeli/ Politika është një lojë që Basha e humb gjithmonë

Perceptimi në politikë shpesh mjafton si provë e vetme. Po aq shpesh edhe imazhi është vetë thelbi. Për një politikan, e vërteta është relative. Ai mund...

cna opinione
Opinione 13:18 - 23 Tetor, 2021

Nga Ilir Levonja/ Arrestimet publike për zyrtarët e Bashkisë Lushnje

Nuk e di se cili është karburanti, apo pika e karburantit që ka prishur qeveria në Lushnje. Por më bëri përshtypje fakti që në një tubim...

Opinione 08:21 - 23 Tetor, 2021

Fisnikëria e një Frashëlliu në jetë

Nga Prof. Dr. Bernard ZOTAJ Gjurmët naziste në memorine e një fëmije… Në udhëtimin tonë të përditshëm na ndodh të takojmë njerëz interesant me të cilët...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Opinione 14:09 - 22 Tetor, 2021

Në 1990, ne nuk shkatërruam komunizmin, por shkatërruam Shqipërinë

Nga Mentor Kikia Lajmi për vdekjen e Aaranit Çelës, prokurori monstruoz i diktaturës, që dërgoi dhjetra njerëz në varr e qindra të tjerë nëpër burgje, mori...

cna lajme politike
Opinione 12:42 - 22 Tetor, 2021

Sali Berisha, a është i përshtatshëm me moshën që ka për t’u rikthyer kryetari PD ose kryeministër?    

Nga Ndriçim Kulla Problemi më i madh i PD-së sot është se në këtë parti ka një krizë të thellë lidershipi. Tani kjo gjë nuk mund të...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Opinione 20:33 - 21 Tetor, 2021

Nga Andi BUSHATI/Basha vazhdon t’i bjerë murit me kokë

Lulzim Basha vazhdon të këmbëngulë me kokfortësi se regjimi mund të mposhtet me procedura. PD ka paraqitur në parlament tre projekte për ndryshimin e kushtetutës që...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Opinione 15:26 - 21 Tetor, 2021

Foto/ “Katrahurë për plandemi dhe orkestër”  

Nga Julian Bala ” Plandemistёve: Qentё tuaj i mbani tё pёrmjerin nё mes tё rrugёs, nё trotuar, poshtё shkallёs, pёrpara lokalit, te pragu i derёs. Pse...

Opinione 12:18 - 21 Tetor, 2021

Nga Zef Zefi/ Nuk ka opozitë populiste në Shqipëri

Nuk kam asgjë me intelektualët e opinionistikës së majtë, sepse sharlatanizmi është në ontologjinë e tyre. Por bëhet acaruese, kur intelektualë që i përmbahen vokacionit të...