Foto-Disa ditë pas kthimit në shtëpi/ Alvini ndryshon krejtësisht

14 Nëntor 2019, 10:21, Sociale CNA

Vetëm disa ditë pasi u lirua nga kampi në Siri, Alvini ka ndryshuar krejtësisht.
Me një pamje të re, shihet qartazi që e shkuara e Alvinit është hedhur pas, dhe gjiri i ngrohtë i familjes i ka dhënë dashurinë e munguar prej pesë vitesh.

Foton e Alvinit e ka publikuar gazetari shqiptar i La Iene, Taulant Kopliku.

?Si ndryshoi kështu? E thjeshtë. Së pari dashuria dhe përkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur për të rezistuar përballë së keqes, ashtu edhe sot për tu bërë ky djali që shohim. Ne fare pak ditë një tjetër fëmijë?, shkruan Kopliku./CNA.al