Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

13 Nëntor 2019, 07:17, Sociale CNA

Moti për ditën e sotme do të mbetet i qëndrueshëm prani të mjegullës në orët e para të ditës përgjatë luginave të lumenjve dhe shtim gradual të vranësirave në zonën Perëndimore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 20 °C
në vendet e ulëta: 15 / 20 °C
në vendet malore: 9 / 15 °C

Era pritet të fryjë mesatare deri shumë e fortë në bregdet.