Të 33 objektet do të prishen sot/ IKMT bën bilancin e objekteve të shembura

12 Nëntor 2019, 14:17, Sociale CNA

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit bën me dije se sot do të prishen 33 objekte në zonën e ?Astirit?.

Sipas njoftimit të IKMT, deri tani janë prishur 24 objekte, prej të cilave 8 objekte 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 nje katëshe.

?IKMT: Të 33 objektet do të prishen sot
Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e ?Astir?. Deri në këto momente janë prishur 24 objekte, prej të cilave 8 objekte 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 nje katëshe. Objektet e tjera janë ne proces dhe do te prishen të gjitha brënda ditës së sotme?, thuhet në njoftimin e IKMT./CNA.al