Connect with Us

Nen Kryesore 2

Aktualitet 10:24 - 17 Korrik, 2019

Basha gënjeu kryebashkiakët e opozitës/ Ngelen të gjithë me “gisht në gojë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditët e fundit ka zhvilluar takime, kryesisht me bashkitë, ku PD-ja ka qënë drejtuese në katër vitet e kaluara, por...

Aktualitet 12:26 - 16 Korrik, 2019

Si e “vrau” Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe reagimi i vonuar i ish-sekretarit të PD

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, një ditë më parë ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton...

Aktualitet 20:18 - 15 Korrik, 2019

Nga ‘lidhja” me Balilin tek skandali i byzylykëve/ Zbulohen pronat e dyshimta të Manjanit

“Shoqërisë dhe shtetit nuk i vjen asnjë e keqe nga dëshira për pasuri të disa njerëzve të pasur.  E keqja vjen gjithmonë nga qeverisja e keqe...

Aktualitet 10:32 - 15 Korrik, 2019

Dokumenti-Konçesionet PPP/ Zbulohet një tjetër aferë korruptive e qeverisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka denoncuar sot një tjetër kontratë koncesionare të qeverisë, të cilën e ka cilësuar si një aferë korruptive flagrante dhe...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 08:52 - 15 Korrik, 2019

Fotot-Fitore e madhe/ Pas 6 vitesh në pushtet, më në fund Rilindja mbylli një aks rrugor

Kryeministri Edi Rama në vijim të ritualit të tij të përditshëm, mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, me disa foto ku...

Aktualitet 12:09 - 14 Korrik, 2019

Hajdarmataj, Prela dhe Imeraj, në errësirën e KLP/ SPAK i dyshimtë me prokurorë gjobaxhinj?

Të premten që shkoi, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka përfunduar intervistat me kandidatët për SPAK. Përgjatë pesë ditëve, 22 kandidatët dolën para KLP, për t’u...

Prokuroria e Pergjithshme, Arta Marku, Olsian Cela
Aktualitet 11:20 - 13 Korrik, 2019

Olsian Çela “peng” në Komisionin e Vettingut/ Arta Marku “kyçet” në zyrë

Arta Marku, Olsian Çela, Lulzim Alushi dhe Fatjona Memçaj, janë katër kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm. Por, procesi i përzgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm nuk është...

Aktualitet 12:56 - 12 Korrik, 2019

I shpëtoi atentatit me armë zjarri/ Zbardhet pasuria e gjyqtares së Dritan Dajtit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur rivlerësimet për gjyqtarët e Krimeve të Rënda që në muajin Janar të këtij viti. Në kuadër të rivlerësimit janë...

Aktualitet 10:32 - 11 Korrik, 2019

Zyra e dështuar e shtypit të Lulit në censurë/ Skandalet që ndjekin nga pas Bashën

Kreu i PD -së Lulzim Basha shndërrohet në memec, kur vjen puna tek skandalet. Për të gjitha skandalet që e kanë shoqëruar që nga koha kur...

1
Aktualitet 11:26 - 10 Korrik, 2019

Pse mediat i mbajnë ison Erion Veliajt?

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka bërë zap edhe mediat. Nëpërmjet pazareve, pjesa më me madhe e mediave i mbajnë ison Veliajt dhe heshtin për skandalet...