Connect with Us

Nen Kryesore 1

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “masakron” Ramën dhe Bashën/ Imponimi i “dy të këqijave” është vrasje
Aktualitet 11:28 - 18 Korrik, 2019

Kulluri u nxjerr “bojën” Ramës dhe Bashës/ Janë shërbëtorë të të njëjtës skemë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri deklaron se kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha janë shërbëtorë të së njëjtës skemë. Në...

Aktualitet 16:43 - 17 Korrik, 2019

Presidenti kapet në skandal/ Kandidati Petraq Milo nuk ka aplikuar për KLSH

Presidenti Ilir Meta ka propozuar sot  profesor Petraq Milon për kryetar të Kontrollit të Shtetit. Milo është profesor në fushën e ekonomisë, ka një CV të...

Aktualitet 11:42 - 17 Korrik, 2019

Skandal tek Krimet e Rënda/ Humbasin fashikujt e dosjes “Tahiri”

Prokuroria për Krime të Rënda është përfshirë në skandalin e radhës. Pas skandalit të Shullazit, një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur  në këtë Prokurori, që...

Aktualitet 11:20 - 16 Korrik, 2019

Në panik nga hetimi mbi pasurinë/ Kryemadhi me fjalor rruge, del jashtë kontrollit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, është shfaqur mbrëmë në media e nervozuar dhe jashtë kontrollit. Deklaratat që ka bërë janë ato të përhershmet, duke akuzuar të...

Aktualitet 18:07 - 15 Korrik, 2019

Ristani i vërsulet Bashës/ Ik që të ikë Rama

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton kreut të selisë blu,...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Aktualitet 09:36 - 15 Korrik, 2019

Skandali me manipulimin e notave të Maturës/ Pse hesht ministrja Shahini?

Pas mbarimit të provimeve të maturës, nxënësit duhet të ndjekin procedurën për regjistrimin në universitet, në një nga  degët e studimit që ata kanë përzgjedhur. Kriteri...

Aktualitet 10:46 - 14 Korrik, 2019

Vjedhja e dhomës së provave tek Krimet e Rënda/ Pasuria e “kryegjyqtares” së dështuar

Në vitin 2011 në zyrën e ruajtjes së provave materiale brenda ndërtesës së Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda në Tiranë, ndodhi një...

Aktualitet 12:04 - 13 Korrik, 2019

Nga atentati i Tom Doshit te matrapazllëqet e LSI/ Akuzat e Bashës kundër Ilir Metës

Presidenti i vendit Ilir Meta, një ndër njerëzit më të akuzuar në Shqipëri, për një mijë e një bëma dhe gjëma, sot nga opozita po na...

Veliaj i shkruan letër nxënësve/ “I përvishet” Ina Zhupa: Propaganda nuk e fsheh dot dështimin
Aktualitet 15:48 - 12 Korrik, 2019

“99-shi i Lalit në KPK”/ Hije dyshimi, Veliaj kontrollon Vettingun

Vettingu është kthyer në kryefjalën e ditës. Pastrimi i sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit dhe të inkriminuarit pritet t’i hapë rrugën Shqipërisë për në BE....