Connect with Us

Në QYTETIN tim

Në QYTETIN tim 08:37 - 31 Gusht, 2021

REPORTAZH-Festivali i Komedisë në Korçë/ Koko-Fest evenimenti, që dhuron të qeshura

KOKO Fest po organizohet për herë të 8 në qytetin juglindor. Një eveniment mjaft i rëndësishëm, që bën bashkë një sërë aktorësh e personazhesh të artit...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Në QYTETIN tim 13:53 - 30 Gusht, 2021

REPORTAZH- Edison Ypi në kërkim të “Pekmezit”/ Udhëtim në të gjithë Korçën

Nga Edison Ypi Kam dy shishe me pekmez. Njërën e mora në Bishnicë. tjetrën në Krrabë. E para e ka pekmezin të hidhur. E dyta, të...

Në QYTETIN tim 13:20 - 30 Gusht, 2021

PERSONAZH-Ilir Vrenozi, zëri rebel/ Kritik i Ramës dhe i zhgënjyer nga Basha

Ilir Vrenozi është korçari më i famshëm, i cili nëpërmjet fotove dhe statuseve të tij në Facebook, ka tërhequr vëmendjen e njerëzve dhe të mediave. Video...

Në QYTETIN tim 13:06 - 30 Gusht, 2021

REPORTAZH/ Shkodra Jazz Festival “Andrra Vazhdon”!

Shkodra Jazz Festival përmbylli edicionin e 12-të me koncerte dhe aktivitete të tjera të zhvilluara. Po ashtu ky ishte viti i 5-të i Rrok Academy që...

Në QYTETIN tim 18:11 - 29 Gusht, 2021

REPORTAZH-Në liqenin e Prespës/ Njihuni me Todin, 48 vjeçari nga Pusteci që ia ka kushtuar jetën peshkimit

Prespa është një nga zonat më të bukura të qarkut të Korçës, me një natyrë piktoreske, me ajrin e pastër dhe qetësinë që të jep. Por,...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme
Në QYTETIN tim 15:05 - 29 Gusht, 2021

PERSONAZH/ Refit Rezhda, tifozi i “çmendur” i Skëndërbeut

Refit Rezhda, 64 vjeçari nga Korça, është një nga tifozët më të çmuar dhe më të çmendur të ekipit të Skënderbeut.  Me një pasion të madh...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Në QYTETIN tim 16:28 - 28 Gusht, 2021

REPORTAZH-Kisha e Shirqit në Shkodër/ Toka që zgjodhën princat

Po të shohësh në distancë prej 20 km nga qyteti i Shkodrës, në krahun e majtë të Bunës, është fshati Shirq. Në afërsi të buzës së...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme
Në QYTETIN tim 13:35 - 28 Gusht, 2021

REPORTAZH/ Ishulli Sarda, mrekullia e natyrës ku jetoi princ Lekë Dukagjini!

Rrethuar nga ujërat e liqenit të Vau Dejësit, ishulli Sarda ose i njohur ndryshe me emrin Shurdhahu është një prej vendeve më të mrekullueshme ku gjendet...

Në QYTETIN tim 12:31 - 27 Gusht, 2021

Reportazh-Teqeja e Melçanit/ Vendi ku gjen qetësinë shpirtërore, mrekullia që pret çdo besimtar

Teqeja e Melçanit është një nga vendet e shenjta që mund të quhet me plot gojën një mrekulli! Vendi i shenjtë daton që prej vitit 1640,...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme
Në QYTETIN tim 13:45 - 26 Gusht, 2021

REPORTAZH- Magjia e liqenit dhe aktivitetet sportive/ Një ditë ndryshe në Pogradec

Aktivitetet sportive janë ato që mbajnë gjallë të rinjtë të cilët nuk kërkojnë më të zhyten në teknologji, por duan adrenalinë dhe eksperienca të reja. Krahas...