Connect with Us

Fashion

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit
Fashion 14:47 - 9 Shkurt, 2021

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit

Festa e të dashuruarve ka qenë gjithmonë një mundësi për të veshur të brendshme më të rafinuara dhe seksi. Ndër ngjyrat më të njohura, janë e...

Fashion 13:57 - 8 Janar, 2021

Harta-Kjo është marka më e famshme në botë/ Ja kë preferojnë shqiptarët

Një hartë interesante e botës e ripunuar zbulon markat e modës që janë më të popullarizuara në të gjithë globin ku sipas saj,  Louis Vuitton është...

Java e Modës “Dakar” në Senegal/ Pasarela në një pyll me baobab
Fashion 13:24 - 16 Dhjetor, 2020

Java e Modës “Dakar” në Senegal/ Pasarela në një pyll me baobab

Organizatorët e Javës së Modës “Dakar” të këtij viti kanë një mesazh për botën: qëndrueshmëria është në mode. Të detyruar nga kufizimet e koronavirusit për të...

Këshilla bukurie/ Si të bëni konturimin njësoj si vajzat më të famshme të showbizit
Fashion 16:30 - 14 Dhjetor, 2020

Këshilla bukurie/ Si të bëni konturimin njësoj si vajzat më të famshme të showbizit

Teknikisht është ” skalitja e make up “, ose të qenit në gjendje të përmirësoni fytyrën duke nxjerrë në pah disa tipare dhe duke i lënë...

Fashion 16:21 - 12 Dhjetor, 2020

Kate Middleton tregon si të visheni në festat e fundvitit/ Kombinimet më perfekte

Teksa festat e fundvitit po traksin dhe në jemi në mëdyshje se si duhet të vishemi, Dukesha e Cambridge, Kate Middleton na tregon modelin unik të...

Unazë apo shenjë?/ Lidhjet midis pushtetit dhe joshjes
Fashion 13:39 - 2 Dhjetor, 2020

Unazë apo shenjë?/ Lidhjet midis pushtetit dhe joshjes

Ka qenë një kohë kur ajo konsiderohej rreptësisht një simbol aristokratik . Një xhevahir i çmuar, që shpesh i përket familjes, i dhënë nga brezi në...

Stili i viteve ‘90/ Veshjet që të famshmit i rikthyen sërish dhe shkëlqyen
Fashion 13:22 - 20 Nentor, 2020

Stili i viteve ‘90/ Veshjet që të famshmit i rikthyen sërish dhe shkëlqyen

Stili i viteve ’90 është tronditës, i guximshëm dhe i ndritshëm. Ishte koha e top modeleve dhe aktoreve që u bënë ikona të stilit të vërtetë....

FOTOT- Modelet më të reja të flokëve për vitin 2021
Fashion 13:14 - 20 Nentor, 2020

FOTOT- Modelet më të reja të flokëve për vitin 2021

Viti i Ri 2021 është në prag dhe të gjithë jemi sy e veshë në trendet më të fundit që na tregojnë stilistët e flokëve. Këtu...

Festoi me miqtë për 30-vjetorin/ Rita Ora gjobitet me 10 mijë paund
Fashion 16:52 - 3 Nentor, 2020

FOTO-Rita Ora sjell trendin më të ri/ A do të guxonit ta provoni?

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është vlerësuar shpesh herë si një nga personazhet që vishet më mirë dhe kreativë. Së fundmi Rita ka tërhequr vëmendjen...

Ngjyra e zezë e preferuara e të gjithëve/ Shihni disa nga kombinimet më të bukura
Fashion 15:32 - 25 Tetor, 2020

Ngjyra e zezë e preferuara e të gjithëve/ Shihni disa nga kombinimet më të bukura

Ngjyra e zezë nuk del kurrë nga moda. Është një nga ngjyrat më të preferuara e cila qgjihnjë të tregon elegante, klas dhe seksi. Megjithatë për...