Connect with Us

Lajme

Lajme 20:24 - 30 Korrik, 2021

‘Punësim i garantuar’/ Zyrtarja e Akademisë Ushtarake tregon kriteret për t’u bërë pjesë e FA

Blerina Vorpsi, drejtoreshë e Kurrikulave në Akademinë e Forcave të Armatosura tregoi për Euronews Albania përparësitë që iu jep të rinjve studimi në Akademinë e Forcave...

Duke filluar nga data 31 korrik 2021 shtetasit shqiptarë lejohen të udhëtojnë nga Shqipëria drejt Italisë për turizëm duke bërë 5 ditë vetëkarantinim. Në njoftimin TIA bën me dije se qytetarët shqiptarë duhet të paraqesin rezultatin testit PCR 72 orë para nisjes ose testin antigjenik të 48 orëve të fundit. Ndërsa për personat personat që qëndrojnë më pak se 120 orë në Itali për arsye pune ose shëndeti, nuk janë të detyruar të bëjnë karantinë. Njoftimi i TIA ✈️Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë drejt Italisë 📍Duke filluar nga data 31 korrik 2021 shtetasit shqiptarë lejohen të udhëtojnë nga Shqipëria drejt Italisë për turizëm (duke bërë 5 ditë vetëkarantinim). ⬇️Ju lutem gjeni me poshtë kushtet që duhet të plotësoni: 📍të gjithë pasagjerët që fluturojnë nga Shqipëria duhet të paraqesin rezultatin testit PCR 72 orë para nisjes ose testin antigjenik të 48 orëve të fundit, kjo vlen dhe për pasagjerët që janë të vaksinuar 📍fëmijët nën moshën 6 vjeç NUK kanë nevojë për test PCR. 📍personat që qëndrojnë më pak se 120 orë në Itali për arsye TË VËRTETUARA pune ose shëndeti, nuk janë të detyruar të bëjnë karantinë. 📍 pasagjerët duhet të respektojnë karantinën 5 ditore në Itali në adresën e shkruar në formularin PLF (Passenger Locator Form) ne linkun: app.euplf.eu. Gjithashtu formulari duhet të jetë i printuar. 📍gjatë plotësimit të formularit PLF, pasagjerët DUHET të zgjedhin: listën e vendeve “D”. Këto rregulla janë në fuqi deri më datë 30 gusht 2021. Faleminderit për bashkëpunimin, Tirana International Airport
Lajme 18:02 - 30 Korrik, 2021

Udhëtimet drejt Italisë/ Aeroporti i Rinasit jep lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët

Duke filluar nga data 31 korrik 2021 shtetasit shqiptarë lejohen të udhëtojnë nga Shqipëria drejt Italisë për turizëm duke bërë 5 ditë vetëkarantinim. Në njoftimin TIA...

Dëmtimi i fiderit në Tiranë/ OSHEE njofton qytetarët, aktualisht pa tension 13 kabina në Don Bosko
Lajme 16:08 - 30 Korrik, 2021

Dëmtimi i fiderit në Tiranë/ OSHEE njofton qytetarët, aktualisht pa tension 13 kabina në Don Bosko

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE ka dhënë një njoftim zyrtar disa orë pas dëmtimit të fiderit A4 të nënstacionit rajonal në Tiranë. Sipas informacionit,...

Përfshihet nga flakët gadishulli i Karaburunit në Vlorë
Lajme 22:19 - 28 Korrik, 2021

Përfshihet nga flakët gadishulli i Karaburunit në Vlorë

Një sipërfaqe pyjesh është përfshirë nga flakët në gadishullin e Karaburunit. Mësohet se flakët janë aktivizuar një natë më parë dhe era ka favorizuar përhapjen e...

Tenderi i bashkisë Vorë/ Me ofertë 55% më pak se fondi limit, KPP “mbyt” me miliona kompaninë Infosoft
Lajme 18:30 - 28 Korrik, 2021

Tenderi i bashkisë Vorë/ Me ofertë 55% më pak se fondi limit, KPP “mbyt” me miliona kompaninë Infosoft

Kompania “Infosoft Office’ SHPK ka marrë pjesë në një tender të zhvilluar nga Bashkia Vorë me objekt “Blerje Kancelarie” më datë 19.04.2021 dhe fond limit 3.195.500...

Lajme 22:44 - 27 Korrik, 2021

Situata problematike nga zjarret/ Prefekti i Tiranës kërkesë strukturave: Merrni masat për ditët në vijim

Temperaturat e larta dhe situata me zjarret në vend, ka bërë që Prefektura e Tiranës tu drejtohet me një shpresë bashkive të qarkut, policisë vendore dhe...

Vllaznia përballet me Ael Limasol/ Ademi kërkesë Manastirliut: Lejo tifozët në stadium pa asnjë kufizim
Lajme 19:33 - 27 Korrik, 2021

Vllaznia përballet me Ael Limasol/ Ademi kërkesë Manastirliut: Lejo tifozët në stadium pa asnjë kufizim

Sfidën e radhës Vllaznia e ka ndaj qipriotëve të Ael Limassol, të enjten, në orën 19:00. Kjo ka bërë që Voltana Ademi ti drejtohet me një...

Diplomohen 59 oficerët e rinj të FA, Peleshi: Akademia, diploma ekuivalente me akademitë e vendeve të NATO
Lajme 16:23 - 27 Korrik, 2021

Diplomohen 59 oficerët e rinj të FA/ Peleshi: Akademia, diploma ekuivalente me akademitë e vendeve të NATO

59 kadetë, mes të cilëve 13 vajza dhe 46 djem përfunduan me sukses Kursin e Përgatitjes së Oficerit të Ri, i cili zgjati 37 javë. Në...

SPAK zbarkon në zyrat e Hipotekës së Tiranës/ Arrestohen tre zyrtarë
Lajme 19:36 - 26 Korrik, 2021

SPAK zbarkon në zyrat e hipotekës në Tiranë/ Arrestohen tre zyrtarë

SPAK dhe krimi ekonomik kanë zhvilluar një aksion ne zyrat qendrore te hipotekës në Tiranë. Paraprakisht mësohet se janë lëshuar 5 urdhër arreste në total, prej të...

1
Ministritë 65 mln euro borxhe, auditi i qeverisë zbulon se 7 ministri nuk paguan në afat faturat
Lajme 19:12 - 26 Korrik, 2021

Ministritë 65 mln euro borxhe/ Auditi i qeverisë zbulon se 7 ministri nuk paguan në afat faturat

Detyrimet e prapambetura janë rritur më tej gjatë vitit 2021. Në muajin mars të këtij viti stoku i borxhit të ministrive arriti në 65.4 milionë euro,...