Connect with Us

Lajme

Faqja e KPP nuk funksionon/ Si e gjeti Bollino kopjen e vendimit të KPP për rastin "Tushe"?
Lajme 19:24 - 14 Korrik, 2021

Faqja e KPP nuk funksionon/ Si e gjeti Bollino kopjen e vendimit të KPP për rastin “Tushe”?

CNA.al denoncoi pak ditë më parë faktin se një zyrtar i lartë i KPP përmendej në përgjimet e prokuroris për rastin “Tushe”. Ne u përpoqëm të...

“Kontribuoni në fuqizimin e Shqipërisë”/ Yuri Kim dhe ministrja Kushi, bursa dhe certifikata studentëve shqiptarë
Lajme 18:58 - 14 Korrik, 2021

“Kontribuoni në fuqizimin e Shqipërisë”/ Yuri Kim jep bursa dhe certifikata për studentët shqiptarë

Ambasadorja Yuri Kim dhe ministrja e Arsimit Evis Kushi i kanë dorëzuar sot studentëve përfitues të bursave Fulbright dhe Humphrey, certifikatat e përfundimit të studimeve. Në...

I akuzuar për korrupsion/ Apeli lë në burg prokurorin e Sarandës
Lajme 16:29 - 14 Korrik, 2021

I akuzuar për korrupsion/ Apeli lë në burg prokurorin e Sarandës

Gjykata e Apelit, ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për masën e sigurisë “arrest me burg” për prokurorin e Sarandës Sali...

Zonja E.N./ Ish drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të Përqëndruara që e "harrojnë" të gjithë
Lajme 20:37 - 12 Korrik, 2021

Zonja E.N./ Ish drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të Përqëndruara që e “harrojnë” të gjithë

Përpra se të lexoni sa vijon, ftojmë lexuesit e CNA.al ti përgjigjen vetes për atë që ata besojnë: – Sa drejtora tatimesh, doganash apo agjencish jane...

Lajme 16:11 - 12 Korrik, 2021

Humbje e madhe për bluzat e bardha/ Kush ishte mjeku Korçar që u gjet i pajetë në Rradhimë

Kujtim Shabani, mjeku i dashur i të gjithë qytetarëve korçarë. Mjeku që jepte shpirtin e tij për pacientët, sot ndahet nga jeta tragjikisht në moshën 49...

Lajme 21:06 - 11 Korrik, 2021

Kishte dalë të priste dru në mal/ Zhduket druvari në Martanesh, çfarë u gjet në pyll

Një person i identifikuar si Agim Shehu rezulton i zhdukur prej një jave. Vendndodhja e tij e fundit ka qenë “Lugu  Desë ” Martanesh ku ai...

Alarmohen familjarët/ Dy fëmijë të mitur humbin në plazhin e Shëngjinit
Lajme 18:19 - 11 Korrik, 2021

Alarmohen familjarët/ Dy fëmijë të mitur humbin në plazhin e Shëngjinit

Një episod i ankthshëm ka ndodhur sot në Shëngjin, ku kanë humbur dy fëmijë të moshës 5 dhe 7 vjeç. Familjarët të alarmuar kanë njoftuar menjëherë...

Humbi në bjeshkët e Tropojës/ Policia dhe alpinistët kosovarë shpëtojnë turistin bullgar
Lajme 22:22 - 10 Korrik, 2021

Humbi në bjeshkët e Tropojës/ Policia dhe alpinistët kosovarë shpëtojnë turistin bullgar

Policia e Tropojës dhe disa alpinistë nga Kosova i kanë ardhur në ndihmë një turisti 46-vjeçar nga Bullgaria, i cili duke eksploruar zonën e Lekbibaj, është...

Lajme 17:36 - 5 Korrik, 2021

Ndahet nga jeta ikona e televizionit italian, Raffaella Carra

Artistja e njohur Raffaella Carra është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeç. Carra vuante prej kohësh nga një sëmundje të cilën e mbajti të fshehur....

Lajme 18:02 - 25 Qershor, 2021

Foto- Skandal/ Ndërhyrjet kriminale dëmtojnë shtëpinë e doktor Sotir Polenës

Një monument ikonik në qytetin e Korçës është prishur në mënyrë kriminale. Mbi godinën e shtëpisë së mjekut të njohur Sotir Polena është ndërhyrë duke kryer...

“Dita e liqenit të Ohrit”/ Tre bashkitë gati planin strategjik, paketë turistike të përbashkët
Lajme 17:36 - 21 Qershor, 2021

“Dita e liqenit të Ohrit”/ Tre bashkitë gati planin strategjik, paketë turistike të përbashkët

Në kuadër të 21 Qershorit “Ditës së Liqenit” kryetari i Bashkisë Pogradec, Ilir Xhakolli ka pritur sot në një takim kryetarin e Bashkisë Strugë Ramiz Merko...

Lajme 22:13 - 18 Qershor, 2021

Linda Rama nuk mban dot lotët kur flet për nënën e kryeministrit/ ”Jemi me plagë të hapur”

Linda Rama nuk ka mbajtur dot lotët teksa ka folur për largimin nga jeta të nënës së kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. E ftuar në emisionin...

Mandati i tretë i Ramës / Linda: Nuk i kemi festuar kurrë fitoret
Lajme 21:57 - 18 Qershor, 2021

Mandati i tretë i Ramës / Linda: Nuk i kemi festuar kurrë fitoret

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka treguar ndjesitë e saj pas fitimit të mandatit të tretë të PS. Në një intervistë ekskluzive në “Euronews”...

Privilegjet e të qënit gruaja e kryeministrit/ Linda Rama zbulon arsyen pse hoqi dorë nga çdo përfitim
Lajme 21:30 - 18 Qershor, 2021

Privilegjet e të qënit gruaja e kryeministrit/ Linda Rama zbulon arsyen pse hoqi dorë nga çdo përfitim

Si asnjëherë më parë, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka rrëfyer detaje nga jeta, karriera dhe familja. Në një intervistë me Ilva Taren në...

“Ky është një shtet që e ka marrë ferra uratën”/ Budina: Nuk dëgjohet zëri i qytetarëve
Lajme 20:40 - 17 Qershor, 2021

“Ky është një shtet që e ka marrë ferra uratën”/ Budina: Nuk dëgjohet zëri i qytetarëve

Regjisori Edmond Budina ka diskutuar rreth seancës së mbajtur një ditë më parë përsa i përket çështjes së shembjes së Teatrit. I ftuar në studion e...

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente
Lajme 13:59 - 16 Qershor, 2021

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka dhënë një intervistë ekskluzive për Ilva Taren në Euronews. Ajo ka treguar shumë detaje nga jeta e saj...

Linda përlotet kur flet për nënën e Ramës/ "Na kishte bindur që nuk do të largohej kurrë"
Lajme 13:43 - 16 Qershor, 2021

Linda përlotet kur flet për nënën e Ramës/ “Na kishte bindur që nuk do të largohej kurrë”

Bashkëshortja e kryministrit Edi Rama, Linda Rama si asnjëherë më parë do të jetë në një intervistë me Ilva Taren në Euronews. Në promon e emisionit,...

“Faleminderit me zemër”/ Ilva Tare largohet nga ekrani, nis një kapitull i ri në rrugëtimin personal dhe profesional
Lajme 22:16 - 14 Qershor, 2021

“Faleminderit me zemër”/ Ilva Tare largohet nga ekrani, nis një kapitull i ri në rrugëtimin personal dhe profesional

Në këto 25 vite kam pasur privilegjin që ekranin ta quaja shtëpinë time. Ju keni qenë aleati im në përballjet e vështira me realitetin dhe mentalitetin....