Connect with Us

Kryesore

Nuk përmbahet më Myslim Murrizi/ Kërkon hetim për mjekët e infektivit
Kryesore 22:18 - 8 Shtator, 2019

Myslim Murrizi pyet “Lul mollën”: Ka qënë i arrestuar për korrupsion ky Kashahu?

Deputeti Myslym Murrizi ka reaguar lidhur me emërimin nga Lulzim Basha të Arben Kashahut, si sekretar i Marrëdhënieve me Jashtë të PD, post të cilin e...

Nga Astrit Patozi/ Në çdo rast, e kemi rrugën bashkë
Kryesore 21:00 - 8 Shtator, 2019

Oh sa mirë me qenë “Rilindas”/ Patozi ironizon Ramën

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ironizon kryeministrin Rama për rastet e përfshirjes së kryebashkiakëve në trafiqe...

Kryesore 22:28 - 5 Shtator, 2019

Grushta mbi turistin spanjoll/ Avokati i Kokëdhimës akuzon ministrin Klosi

Ngjarja e rendë e ndodhur në restorantin “Panorma” në Porto Palermo ku pronari i tij Mihal Kokëdhima sulmoi turistin spanjoll, Eugenio Galdón, pas refuzimit të drekës...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Kryesore 20:51 - 5 Shtator, 2019

Përfundon takimin me aleatët/ Basha “copëton” Ramën përpara mediave

Pak më parë ka përfunduar takimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me aleatët e djathtë, takim ky i bërë në selinë e PD-së. Në...

besnik mustafaj ish minister i jashtem
Kryesore 19:34 - 5 Shtator, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit kanë renë / Mustafaj: Të ngjashme me ato të vitit 1996

Në analizën që i ka bërë votimeve të mbajtura në 30 qershor, duke patur si pikë referimi mbështetës raportin përfundimtar të OSBE/ODIHR, ish deputeti i PD-së...

Kryesore 19:20 - 5 Shtator, 2019

PS vuan nga vesi i pashërueshëm i “dashurisë” për të inkriminuarit  

“Raporti i OSBE duhet të prodhojë detyrimisht zgjedhje lokale, për t’i dhënë pushtetit vendor larmi. Ne dëgjojmë numrin dy të PS që thotë se Shkodrën do...

Kryesore 18:58 - 5 Shtator, 2019

“Nuk ka sinjale për dialog”/ Besnik Mustafaj, “shuplakë” Ramës

Ish deputeti dhe ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, e ka vlerësuar kryeministrin Edi Rama, njëherësh dhe kryetar i maxhorancës socialiste, si të paaftë për të dialoguar...

spartak ngjela
Kryesore 21:54 - 4 Shtator, 2019

Korrupsioni-befason Spartak Ngjela/ FBI ka zbuluar shuma të mëdha parash në bankat e huaja

Avokat-politikani Spartak Ngjela, nga studioja e emisionit “Opinion” në TV “News 24” ka befasuar me një deklaratë, teksa foli për goditjen e korrupsionit dhe të “peshqëve...

Kryesore 15:49 - 4 Shtator, 2019

“Rrëzimi i Petraq Milos”/ Rebelohet Agron Duka

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka reaguar pas rrëzimit të kandidaturës së Petraq Milos për kreun e KLSH-së. Milo ishte propozuar nga Presidenti Ilir Meta, por...

Kush e fiton Tiranën?/ Kryeqytetasit ndajnë mendjen për 25 prillin
Kryesore 22:28 - 3 Shtator, 2019

Shënim-Habit Paloka/ Zgjedhje në pranverë me Edi Ramën

Nga studioja e emisionit “Opinion”, në “News 24”, Edi Paloka, nënkryetari i PD-së, është shprehur edhe për mbajtjen e zgjedhjeve në pranverë me Edi Ramën. Një...