Tritol në biznesin e zyrtarit socialist/ Krimi shënjestron drejtorët e Ramës

30 Qershor 2022, 08:29, Kronika CNA
Tritol në biznesin e zyrtarit socialist/ Krimi shënjestron
Selia e PS-së

Mbrëmjen e djeshme, një shpërthim tritoli ka alarmuar qytetarët në Sarandë.

Objektivi i shpërthimit ka qenë Mariel Murati, pronar i një hoteli dhe ish-drejtori i ALUIZNI-t në Sarandë. Murati ka qenë edhe vitin e kaluar pre e një shpërthimi të ngjashëm me tritol po në hotelin e tij.

Një vit më parë, më 9 shkurt të vitit 2021, në të njëjtin hotelin u vendos sërish një sasi tritoli në tarracë, e cila shpërtheu sapo roja ndezi dritën. Policia konfirmoi se tritoli ishte i lidhur me rrymën elektrike dhe sapo roja në atë kohë është futur brenda godinës dhe ndezi dritën shpërtheu edhe sasia e eksplozivit.

Nga ngjarja e vitit të kaluar nuk pati lëndime në njerëz, por vetëm dëme materiale..

Mariel Murati më herët ka qenë drejtor i ALUIZNI-t në Sarandë. Nuk dihet ende nëse ngjarja ka lidhje me detyrën apo konflikte të tjera të mundshme që mund të ketë pasur pronari i hotelit.

Kujtojmë, se edhe dy ditë më parë, drejtoresha socialiste ra pre e një shpërthimi.

Në makinën "Range Rover" të Suida Kukës, drejtoreshë e Operatorit të Kujdesit Shëndetësor në Shkodër, ishte vendosur eksploziv me telekomandë në gomën e parë të makinës.

Kuka, arritit t’i shpëtonte mrekullisht atentatit, ndërsa në reagimin e saj ajo deklaroi se nuk ka pasur asnjë konflikt./CNA.al

Lajmet e fundit nga