Connect with Us

Intervista

Intervista 20:20 - 29 Qershor, 2019

Aleksandër Çipa: Kriza produkt i kalbjes politike të partive

Aleksandër Çipa, analisti dhe pedagogu i gazetarisë ka analizuar situatën politike që prej kohësh sundon vendin, krizën zgjedhore si dhe konfliktin politik. Sipas tij, situata e...

Aktualitet 22:42 - 12 Maj, 2019

INTERVISTA/ Bamir Topi: Ja pse shkrova librin e rrugëtimit tim!

Ish kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi, deklaron në një intervistë për TemA Javore, se publikimi i librit të tij ishte një angazhim për të zbardhur...

Aktualitet 20:27 - 9 Prill, 2019

Intervista- Kush është Andi Përmeti deputeti më i ri i Parlamentit?/ Do luftoj kundër sistemit politik dhe kryetarëve perandorë

Është nga ata të rinj që politikën e ka filluar qysh fëmijë. I rritur në oborrin e PD. Një militant dhe demokrat race që ishte pjesë...

Intervista 14:50 - 21 Shkurt, 2019

Foto-Protesta e opozitës/ Pamjet me dron

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, Opozita e Bashkuar ka protestuar sot  para parlamentit, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore që do...

pandeli majko minister
Aktualitet 20:05 - 11 Shkurt, 2019

Intervista/ Majko zbulon kush fshihen pas “media kazanit” të Ramës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko thotë se protestat e studentëve në Shqipëri ishin shqetësuese sepse ishin një reagim ndaj sistemit politik që është ndërtuar që nga...

Ish-Këshilltari Ligjor Kundër Korrupsionit, Gjon Juncaj
Aktualitet 19:39 - 10 Shkurt, 2019

Prokurori amerikano-shqiptar tregon prapaskenat e anti SPAK

Prokurori amerikan Gjon Juncaj i cili është me origjinë shqiptare në një intervistë në emisionin “31 Minuta” ka folur rreth krijimit të SPAK dhe Byrosë Kombëtare...

eskobari i ballkanit, klement balili, trafik droge nderkombetar
Aktualitet 22:56 - 15 Janar, 2019

Intervista/ Klement Balili: Ju tregoj pse u vetëdorëzova në Polici

Klement Balili ka treguar për jetën e tij, prej më shumë se dy vitesh në arrati, kur arriti të fshihej prej një kohë të gjatë, duke...

Aktualitet 08:15 - 17 Nentor, 2018

Aksident i rëndë/ Furgoni përfundon në humnerë, të plagosurit me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Librazhd- Qafë Thanë, ku një furgon ka dalë nga...

Aktualitet 18:41 - 29 Korrik, 2018

Një jetë me Fadil Hasën/ Rrëfehet Aishe Stari: U tërhoq kur humbi PD

Sikur të kishte diçka për t’i thënë akotes Aishe Stari, aty për aty, nxitimthi, në rrugë, do të duheshin të paktën 2 orë. Nuk kishte makinë,...

Aktualitet 20:02 - 21 Qershor, 2018

Televizionet private s’mund të përfitojnë paratë e taksapaguesve

Pas projekt-ligjit që pronarët e televizioneve private në bashkëpunim me kryeministrin Rama po përpiqeshin të kalonin në Parlament, në një ndër pikat e të cilit detyroheshin...