Connect with Us

Femra

femija i pare me i zgjuar
Aktualitet 16:46 - 7 Mars, 2019

Studimi/ Gratë që bëhen nëna jetojnë më gjatë se gratë e tjera

Mamatë e dinë se sa e vështirë mund të jetë jeta kur ke 3, 4 ose më shumë fëmijë, por të jesh një nënë, ka gjithashtu...

shenja shtatzeni
Aktualitet 20:40 - 28 Shkurt, 2019

Shtatzënia/ A mund ta tejkalojë kafeina placentën?

Placenta është një organ tranzitor, thelbësor për rritjen dhe zhvillimin e   fetusit brenda mitrës së nënës. Një nga funksionet më të veçanta të placentës është aftësia...

ngjyrat e flokeve mbi te cilat betohen parukieret
Aktualitet 20:00 - 28 Shkurt, 2019

Katër ngjyrat e flokëve mbi të cilat betohen parukierët

Bjonde në mjaltë Bjonde në mjaltë është ngjyra e flokëve që bën kalimin nga brune në bjonde, pa krijuar diferenca dramatike në pamje. J.Lo e provoi...

keshilla per te aplikuar kremin puder
Aktualitet 15:45 - 28 Shkurt, 2019

Katër këshilla për të aplikuar pudrën në mënyrën e duhur

Aplikimi i pudrës së gabuar do të prishë jo vetëm foton perfekte për Instagram, por do t’ju rrisë në moshë dhe mund të dëmtojë lëkurën në...

teknika vetembrojtje per vajza
Aktualitet 22:20 - 8 Shkurt, 2019

Pesë  teknika të thjeshta vetëmbrojtje që duhet t’i dijë çdo vajzë

Lëvizje të thjeshta dhe efikase Një nga lëvizjet më të efektshme në këto raste është t’i kapësh   dhe t’i  t’i përthyesh gishtat. Mund të ushtrosh presion...

uje ciste
Aktualitet 14:40 - 7 Shkurt, 2019

Konsumimi i ujit parandalon dhe kuron kistet

Konfirmimi vjen nga një studim i kryer nga një ekip hulumtuesish ndërkombëtarë, të koordinuar nga Qendra Mjekësore Jugperëndimore e Teksasit në Dallas (USA). Studimi njëvjeçar përfshinte...

dashuria
Aktualitet 13:20 - 7 Shkurt, 2019

Dashuria e vërtetë do të vijë vetëm pas gabimit të jetës suaj

Ne duhet të kuptojmë se çfarë duam nga dashuria, duhet ta duam veten të kuptojmë nevojat tona dhe të jemi në gjendje të kuptojmë se kë...

manipulim sjellje e rrezikshme
Aktualitet 20:40 - 5 Shkurt, 2019

Sa më larg të jetë e mundur/ Mos dilni kurrë me njerëz të tillë

Manipuluesi Këta persona janë të sukesshëm në atë që bëjnë, janë aq të aftë sa që ti as që do ta ndjesh që janë duke të...

cift
Aktualitet 20:00 - 5 Shkurt, 2019

Tipet e djemve pas të cilëve vajzat marrosen, të paktën njëherë në jetë

Ata që nuk të kushtojnë vëmendje Ky është ai tipiku që nuk të kthen kurrë përgjigje, por sa më shumë të të injorojë aq më shumë...

burre i vertete
Aktualitet 23:50 - 3 Shkurt, 2019

Sa shumë meshkuj e sa pak burra/ Ja si të dalloni një burrë të vërtetë

Burrat e vërtetë e dinë se  çfarë duan Burrat e vërtetë e dinë se dashuria është ndjenia më e fortë në univers. Ai e di që...