Connect with Us

Vetingu

Lajm i Rekomanduar 12:33 - 26 Korrik, 2019

“Bllok” korrupsionit dhe luksit/ Zbulohet gjyqtarja më e varfër e Apelit

Vitin e kaluar, përmes shortit u përzgjodhën për t’ju nënshtruar Vetingut  11 gjyqtarë pranë Gjykatave Administrative të Apelit. Të përzgjedhurit, por që nuk kanë dalë ende në...

Kronika 11:20 - 26 Korrik, 2019

Komisioneri publik kërkoi shkarkimin/ KPA jep vendimin për Xhezair Zaganjorin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Sipas KPA-së, Zaganjori ka kryer deklarimtë pasaktë...

Kronika 09:28 - 26 Korrik, 2019

U përball me Vettingun/ KPA jep vendimin për gjyqtaren e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtaren e Apelit për Krimet e Rënda, Nertina Kosova. Pasi dësgjoi ankimimin e Komisionerit Publik, kundër vendimit...

Kronika 13:51 - 25 Korrik, 2019

Pa shkollë, por gruaja e bën prokuror/ Vettingu zbardh skandalin

Dje ONM, ka dorëzuar rekomandimin për ankimimin në Institucionin e Komisionerit Publik për gjyqtarin Kastriot Selita i cili e kaloi shkallën e parë të Vettingut, pavarësisht...

Kronika 13:28 - 25 Korrik, 2019

Refuzoi arrestimin e zyrtarëve me tenderat/ Eda Kaja, gjyqtarja e skandaleve

Gjykatat dhe prokuroritë muajin Gusht ashtu si pjesa me më e madhe e administratës shtetërorë e kanë pushim. Por, pavarësisht kësaj, CNA.al nuk do të ndalojë...

Kronika 12:52 - 24 Korrik, 2019

Me apartamente nga Tirana në Durrës/ Shpëtim Reka, gjyqtari që punon për Rilindjen?

Gjyqtari Shpëtim Reka, u bë kryefjalë ditët e fundit në media, pas vendimit gjyqësor, me të cilin njohu kandidates socialiste Valbona Sako si kryebashkiake e Durrësit....

Kronika 11:53 - 24 Korrik, 2019

Prokurori i Shkodrës “ngel në klasë”/ Dënimi qesharak i KPK-së  

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot një vendim qesharak në lidhje me subjektin e rivlerësimit, Elvin Gokaj, drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Shkodrës....

Aktualitet 13:19 - 23 Korrik, 2019

Bleu patundshmëri dhe ndërtoi pa leje/ Si e shtoi pasurinë në 8 vite Ramiz Lala

Kreu i Gjykatës Administrative të Gjirokastër, Ramiz Lala pritet të dalë nesër në seancën e Vettingut. Rivlerësimi i tij do të bëhet nga trupa e gjyqtarëve...

Aktualitet 11:53 - 23 Korrik, 2019

U ble apo u shpërblye nga politika?/ Gjyqtarja e Krimeve të Rënda në sitën e Vettingut

Gjyqtarja e Apelit për Krime të Rënda, Dhurata Haveri do të dalë nesër në seancën dëgjimore para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Rivlerësimi i saj do...

Aktualitet 12:28 - 22 Korrik, 2019

Zhvatësit e gjyqësorit/ Evjeni Sinojmeri me pesë apartamente, por me kredi të pastrehë

Gjyqtarët e Gjykatave të Apelit rezultojnë njerëzit më të pasur të drejtësisë. Pasuri marramendëse e patundshme, shumëfishim i pasurisë në kohë rekord, që nuk dihet se...