Connect with Us

Uncategorized

Uncategorized 00:04 - 23 Shtator, 2019

FAKE NEWS nga SYRI CIMIT/ EMSC: Përjashtohet kategorikisht si fakt shkencor parashikimi i termeteve me orare

Qendra nderkombetare e sizmiologjise njofton te gjithe shqiptaret te qetesohen dhe te mos degjojne lajmet e rreme pasi termetet nuk mund te parashikohen. EMSC eshte nje...

Sociale 22:17 - 22 Shtator, 2019

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë/ Ja epiqendra

Një tërmet me forcë goditëse 4.4 ballë ka tronditur Shqipërinë në orën 22.08, në zonën Tiranë-Durrës.  Ai është regjistuar me epiqendër 20 km nga Tirana dhe...

Uncategorized 21:30 - 22 Shtator, 2019

Tërmeti shkundi vendin/ Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka deklaruar se institucionet e shtetit kanë qenë në  gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të prekur nga...

Uncategorized 13:50 - 22 Shtator, 2019

Nuk ndalen tërmetet/ Ja ku u shënuan lëkundjet e radhës

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistuar paraditen e sotme. Sipas të dhënave nga Instituti Europian i Sizmiologjisë, lëkundjet janë ndjerë rreth orës 11:18 me magnitudë 2.3...

Sociale 20:33 - 21 Shtator, 2019

Historia-Tërmetet më vrastarë në Shqipëri/ Deri në 400 viktima

Tërmetet më të fuqishëm që kanë goditur Shqipërinë janë regjistruar zyrtarisht duke nisur nga viti 1851, kur si pasojë e lëkundjeve në Berat humbën jetën 400...

Uncategorized 22:10 - 19 Shtator, 2019

Vendimi i Gjykatës për Tahirin/ Si i shpëton burgut ish ministri

Pas gjashtë orësh pritje, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Gjykata ka vendosur 5 vite burg që...

Uncategorized 21:38 - 19 Shtator, 2019

Vendimi për Tahirin/ Maks Haxhia: Gjykata nuk ka rrugë tjetër, të jap pafajësinë

Avokati i ish ministrit Tahiri, Maks Haxhia, ka theksuar se gjykata nuk ka rrugë tjetër veçse të jap vendim pafajësie. “E them me gjithë bindjen se...

Uncategorized 20:54 - 19 Shtator, 2019

Vdekja e gazetares/ Spikerja nuk mban dot lotët kur jep lajmin

Spikerja e lajmeve e RTK-së në Kosovë, Edona Musa, nuk ka arritur që të mbajë dot lotët, teksa ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga...

Uncategorized 20:13 - 19 Shtator, 2019

Media në zi/ Ndërron jetë gjatë lindjes gazetarja e njohur

Ka ndërruar jetë papritur gazetarja e Radio Televizionit Kosovar, Ardita Sylejmani. Gazetarja me prejardhje nga Gjilani ka humbur jetën gjatë procesit të lindjes në Budapest të...

Uncategorized 23:18 - 18 Shtator, 2019

Palmer për Shqipërinë: SHBA nuk zgjedhin fitues dhe humbës në lojën politike

Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, në një intervistë  për radion “Zeri i Amerikës”, ndër të tjera foli mbi përparësitë në...