Connect with Us

Teknologji

Tik Tok në telashe/ Akuzohet se përdor të dhënat e fëmijëve
Teknologji 20:08 - 1 Janar, 2021

Tik Tok në telashe/ Akuzohet se përdor të dhënat e fëmijëve

Një vajzë 12-vjeçare shpreson të merren masa ligjore kundër aplikacionit për ndarjen e videos TikTok, duke pretenduar se kompania përdor të dhënat e fëmijëve në mënyrë...

Si të ndaloni hakimin e WhatsApp/ Tre hapat që duhet të ndiqni
Teknologji 13:11 - 30 Dhjetor, 2020

Si të ndaloni hakimin e WhatsApp/ Tre hapat që duhet të ndiqni

Thuhet se një haker po bën “kërdinë” duke vjedhur të dhënat e shumë përdoruesve të WhatsApp. Mashtrimi përfshin kodet e vërtetimit të WhatsApp, të cilat do...

LG bën zhvendosjen në teknologjinë televizive Mini-LED në CES 2021
Teknologji 15:26 - 29 Dhjetor, 2020

LG bën zhvendosjen në teknologjinë televizive Mini-LED në CES 2021

LG ka konfirmuar planet për të lëshuar televizorët e saj të parë bazuar në teknologjinë Mini-LED.Risia rrit jashtëzakonisht numrin e burimeve të dritës në panelin e...

Nga kamera tek ekrani/ Detajet më të fundit rreth Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21+
Teknologji 15:01 - 28 Dhjetor, 2020

Nga kamera tek ekrani/ Detajet më të fundit rreth Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21+

Specifikimet e Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + kanë dalë në internet para prezantimit zyrtar. Zbulimi i fundit duket për të gjithë, por konfirmon gjithçka...

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?
Teknologji 14:16 - 27 Dhjetor, 2020

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?

WhatsApp së shpejti do të ndalojë së punuari në miliona telefonë, që do të thotë se shumë njerëz do të hyjnë në 2021 pa qasje në...

Dritat festive mund të dobësojnë sinjalin e WiFi/ Si të rrisni shpejtësinë e internetit
Teknologji 13:49 - 27 Dhjetor, 2020

Dritat festive mund të dobësojnë sinjalin e WiFi/ Si të rrisni shpejtësinë e internetit

Para se të vendosni se ku të vendosni dritat tuaja të zbukurimeve, sigurohuni që ato të mos shkojnë askund afër routerit tuaj WiFi. Ata mund të...

Xiaomi Mi 11 do të jetë telefoni i parë me procesorin e ri Snapdragon 888
Teknologji 16:00 - 26 Dhjetor, 2020

Xiaomi Mi 11 do të jetë telefoni i parë me procesorin e ri Snapdragon 888

Xiaomi është kompania e parë që prezanton telefona me procesorë të rinj Qualcomm Snapdragon, dhe Snapdragon 888 i ri nuk do të bëjë përjashtim. Kompania njoftoi...

Teknologji 14:59 - 25 Dhjetor, 2020

Si do të dukej makina vetë-drejtuese e Apple në 2024?

Një tifoz i Apple ka realizuar një video mahnitëse që tregon dizenjimin e makinës vetë-drejtuese të Apple. Përdoruesi i YouTube Concept Creator bashkoi prezantime mbresëlënëse 3D...

Teknologji 15:51 - 23 Dhjetor, 2020

Dy fjalët më të kërkuara në Google për vitin 2020

2020 ka qenë një vit shumë i vështirë, dhe trendet tona të kërkimit Google pasqyrojnë në mënyrë të përsosur çmendurinë e 12 muajve të fundit. Të...

Aplikacioni më i shkarkuar i momentit/ Si Tik Tok ndryshoi botën në 2020
Teknologji 13:24 - 22 Dhjetor, 2020

Aplikacioni më i shkarkuar i momentit/ Si Tik Tok ndryshoi botën në 2020

Aplikacioni i parë i madh i mediave sociale, Tik Tok në pronësi të Kinës pushtoi botën duke u kthyer në aplikacionin më të shkarkuar dhe të...