Connect with Us

Teknologji

Wikipedia vendos rregulla të reja për të luftuar “sjelljen toksike”
Teknologji 13:51 - 15 Janar, 2021

Wikipedia vendos rregulla të reja për të luftuar “sjelljen toksike”

Wikipedia po mendon të krijojë një kod të ri sjelljeje për të luftuar atë që firma e quan “sjellje toksike” nga disa vullnetarë. Fondacioni Wikimedia, organizata...

A është kjo maska ​​“më e zgjuar" e fytyrës në botë?
Teknologji 13:20 - 13 Janar, 2021

A është kjo maska ​​“më e zgjuar” e fytyrës në botë?

Kompania e lojrave Razer pretendojnë se kanë krijuar maskën më të zgjuar të fytyrës në botë, e cila është e kompletuar me një mikrofon të integruar....

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private
Teknologji 13:03 - 13 Janar, 2021

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private

Përdoruesit e TikTok të moshës nën 16 vjeç do të vendosin llogaritë e tyre automatikisht si private, pasi aplikacioni paraqet një sërë masash për të përmirësuar...

Përdoruesit e WhatsApp "dynden" në platformat rivale
Teknologji 16:11 - 12 Janar, 2021

Përdoruesit e WhatsApp “dynden” në platformat rivale

Platformat e mesazheve Signal dhe Telegram, kanë parë një rritje të madhe të shkarkimeve në të gjithë botën pas një ndryshimi të diskutueshëm në termat dhe...

Televizor, internet 5G dhe sistem antistres/ Samsung zbulon projektin e makinës të së ardhmes
Teknologji 14:42 - 12 Janar, 2021

Televizor, internet 5G dhe sistem antistres/ Samsung zbulon projektin e makinës të së ardhmes

Samsung ka krijuar një “kabinë” për makinat e të ardhmes pa shofer dhe duket tejet mahnitëse. Shoferi dhe pasagjerët do të shijojnë internetin 5G, një TV...

Parler fshihet nga interneti/ Amazon e lë pa mbështetje
Teknologji 15:43 - 11 Janar, 2021

Parler fshihet nga interneti/ Amazon e lë pa mbështetje

Parler është fshirë nga internti pasi Amazon tërhoqi mbështetjen për të ashtuquajturin rrjetin e saj shoqëror “fjala e lirë”. Platforma ishte mbështetur në shërbimin kompjuterik të...

Si të lexoni mesazhet në WhatsApp pa e kuptuar dërguesi/ Ja truku i thjeshtë
Teknologji 15:07 - 10 Janar, 2021

Si të lexoni mesazhet në WhatsApp pa e kuptuar dërguesi/ Ja truku i thjeshtë

Nëse keni dashur ndonjëherë të lexoni një mesazh në WhatsApp pa e ditur dërguesi, jeni me fat. Një truk i thjeshtë në iPhone ju lejon të...

Çfarë është “Sinjali?”/ Të gjithë po e ndërrojnë WhatsApp-in për këtë aplikacion
Teknologji 14:47 - 9 Janar, 2021

Çfarë është “Sinjali?”/ Të gjithë po e ndërrojnë WhatsApp-in për këtë aplikacion

WHATSAPP është përballur me reagime të ashpra pasi ka prezantuar ligje të reja të privatësisë që mund të rezultojnë në çaktivizimin e llogarisë suaj nëse nuk...

WhatsApp “detyron” përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook
Teknologji 11:53 - 8 Janar, 2021

WhatsApp “detyron” përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook

WhatsApp po i detyron përdoruesit të bien dakord për ndarjen e informacionit me Facebook nëse duan të vazhdojnë të përdorin shërbimin. Kompania paralajmëron përdoruesit në një...

Elon Musk bëhet njeriu më i pasur në botë
Teknologji 11:38 - 8 Janar, 2021

Elon Musk bëhet njeriu më i pasur në botë

Elon Musk është bërë personi më i pasur në botë, pasi vlera e tij neto kaloi 185 miliardë dollarë. Sipërmarrësi i Tesla dhe SpaceX u rendit...