Connect with Us

Teknologji

Teknologji 14:57 - 1 Mars, 2015

Microsoft zbulon aksidentalisht Lumia 640 dhe Lumia 640 X

Microsoft do të zhvillojë nesër në mëngjes një konferencë për shtyp në Kongresin Botëror të celularëve për të lançuar pajisjet e reja Lumia. Por një incident...

Teknologji 22:11 - 28 Shkurt, 2015

Blerja e fundit e Google

Google ka blerë domeinin e internetit .app në një ankand të mbajtur nga organizata e cila mbikëqyr rrjetin e internetit. Oferta e firmës për $ 25.001.000...

Teknologji 18:40 - 28 Shkurt, 2015

Më 9 mars ora inteligjente e Apple

Shtatorin e vitit të kaluar “Apple” njoftoi se do të dalë së shpejti me orën inteligjente dhe ‘së shpejti’ erdhi. Gjiganti amerikan i teknologjisë njoftoi këto ditë...

Teknologji 14:26 - 28 Shkurt, 2015

Aplikacionet që ‘hedhin në tokë’ baterinë e një smartfoni

Kompania e antiviruseve, AVG Technologies, ka publikuar raportin e saj të fundit lidhur me aplikacionet qe shkarikojnë baterinë e smartfonëve dhe ato qe harxhojne me shume...

Teknologji 10:05 - 28 Shkurt, 2015

Samsung nxjerr në treg Ativ Book 9

Samsung do të lançojë për përdoruesit e tij pajisjen më të fundit, Samsung Ativ Book 9. Lançimi do të bëhet ditën e nesërme, më 1 Mars....

Teknologji 23:40 - 27 Shkurt, 2015

Investimi i Google në panele diellore

Google është do të japë 300 milion $, si pjesë të një fondi prej 750 milion $ të quajtur SolarCity, qëllimi i të cilit do të jetën...

Teknologji 22:33 - 27 Shkurt, 2015

Sulmohet kompania Lenovo

Krijuesi kinez i kompjuterave, Lenovo është bërë viktimë e një sulmi kibernetik edhe pse ishte paralajmëruar nga ana e qeverisë amerikane në lidhje me software-in e quajtur...

Teknologji 14:23 - 27 Shkurt, 2015

Ja çfarë kuptimi ka emri “Samsung”

Nëse e përkthejmë fjalën Samsung në gjuhën shqipe do të thotë ‘tre yje’, emër i vendosur nga themeluesi i kompanisë Samsung, Lee Byung, i cili qysh...

Teknologji 23:45 - 26 Shkurt, 2015

Aplikacionet e rrjeteve sociale shkarkojnë baterinë tek smartphon-at

Kompania e sigurise AVG technology ka bërë një studim lidhur me programet që harxhojnë më shumtë baterinë e telefonave te zgjuar. Rezultatet e këtij studimi treguan...

Teknologji 22:46 - 26 Shkurt, 2015

(FOTO) Më në fund: Ky është Galaxy S6

Janë shfaqur në internet pamjet e para të Galaxy S6 dhe Edge, pak ditë para se Samsung t’i prezantojë ata zyrtarisht në Kongresin Botëror të Telefonave,...