Connect with Us

Teknologji

Twitter po mendon të paguajë përdoruesit për statuset në platformë
Teknologji 15:28 - 13 Shkurt, 2021

Twitter po mendon të paguajë përdoruesit për statuset në platformë

Twitter mund të fillojë t’u sigurojë përdoruesve stimuj financiarë për të qëndruar në platformë. CEO Jack Dorsey ka zbuluar se rrjeti i mediave sociale po kërkon...

Shkelën të dhënat e privatësisë/ Dalin 3 miliardë fjalëkalime në internet
Teknologji 14:12 - 12 Shkurt, 2021

Shkelën të dhënat e privatësisë/ Dalin 3 miliardë fjalëkalime në internet

Më shumë se tre miliardë kombinime të postës elektronike dhe fjalëkalime kanë dalë në internet pas një serie shkeljesh të mëdha të sigurisë. Deponia e të...

Viti i jashtëzakonshëm për Twitter/ Shënon rekord të ardhurash
Teknologji 13:58 - 10 Shkurt, 2021

Viti i jashtëzakonshëm për Twitter/ Shënon rekord të ardhurash

Twitter ka shënuar rekord të ardhurash për tremujorin e fundit të vitit 2020, duke vërtetuar atë që shefi ekzekutiv i saj tha se ishte “një vit...

Tik Tok surprizon përdoruesit/ Aplikacioni bashkohet me Universal Music
Teknologji 14:20 - 9 Shkurt, 2021

Tik Tok surprizon përdoruesit/ Aplikacioni bashkohet me Universal Music

TIK TOK dhe Universal Music Group (UMG) kanë bërë një aleancë. Universal ka disa nga artistët më të njohur në botë në arkivën e tij, kështu...

WhatsApp detyrohet të shtyjë afatin për të pranuar rregullat e diskutueshme të Facebook deri në maj
Teknologji 14:24 - 8 Shkurt, 2021

WhatsApp detyrohet të shtyjë afatin për të pranuar rregullat e diskutueshme të Facebook deri në maj

WhatsApp i është dashur të vonojë afatin e tij të diskutueshëm për t’i bërë përdoruesit të pranojnë termat dhe kushtet e reja. Afati i fundit për...

Del në shitje kompjuteri i parë i Apple me kuti prej druri/ Do të kushtojë 2,250 herë më shumë se në 1976
Teknologji 13:56 - 8 Shkurt, 2021

Del në shitje kompjuteri i parë i Apple me kuti prej druri/ Do të kushtojë 2,250 herë më shumë se në 1976

Kompjuteri i parë origjinal i Apple prej druri është në shitje për 1,1 milion million (1.5 milion dollarë) në eBay,  rreth 2,250 herë më shumë se...

Telefoni i së ardhmes?/ Pa porta ose butona dhe një ekran të lakuar në secilën anë
Teknologji 15:53 - 7 Shkurt, 2021

Telefoni i së ardhmes?/ Pa porta ose butona dhe një ekran të lakuar në secilën anë

Kompania kineze Xiaomi ka zbuluar një telefon të ri koncept që nuk ka asnjë port. Asnjë fole kufjesh ose ndonjë formë e portës së karikimit të...

Sa i pasur është ish-shefi i Amazon, Jeff Bezos, në krahasim me rivalët e teknologjisë?
Teknologji 14:22 - 6 Shkurt, 2021

Sa i pasur është ish-shefi i Amazon, Jeff Bezos, në krahasim me rivalët e teknologjisë?

Themeluesi i AMAZON, Jeff Bezos, po largohet si CEO i kompanisë që dikur e bëri atë njeriun më të pasur në botë. Ndërsa Bezos synon të...

Instagrami ndalon disa përdorues të publikojnë fotografi në story
Teknologji 13:14 - 5 Shkurt, 2021

Instagrami ndalon disa përdorues të publikojnë fotografi në story

Instagram po planifikon një ndryshim në aplikacion. Shumë prej përdoruesve nuk do të mund të postojnë më video ose story në aplikacion. Kompania ka njoftuar ndryshimin...

Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?
Teknologji 13:07 - 3 Shkurt, 2021

Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?

Instagram ka shtuar një mënyrë të re për të marrë përsëri fotot tuaja të fshira. Do të thotë nëse i keni fshirë aksidentalisht, do të keni...