Connect with Us

Teknologji

VIDEO-Për 55 minuta mbi 210 xhiro/ Porsche thyen rekordin Guinness për lëvizjen më të gjatë
Teknologji 13:04 - 25 Nentor, 2020

VIDEO-Për 55 minuta mbi 210 xhiro/ Porsche thyen rekordin Guinness për lëvizjen më të gjatë

Porsche ka thyer rekordin botëror Guinness për lëvizjen më të gjatë të një automjeti elektrik. Instruktori i prodhuesit gjerman të makinave, Dennis Retera, përfundoi 210 xhiro...

FOTO-Nëndetësja 5.5 milionë dollarëshe/ Mban deri në 6 persona dhe dhuron pamje spektakolare
Teknologji 12:54 - 25 Nentor, 2020

FOTO-Nëndetësja 5.5 milionë dollarëshe/ Mban deri në 6 persona dhe dhuron pamje spektakolare

Nëse doni të bëni një udhëtim nën det për të parë botën nënujore mundësia më e mirë është kjo nëndetëse 5.5 milionë dollarëshe. Ajo përmban hapësirën...

Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë
Teknologji 11:39 - 25 Nentor, 2020

Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë

Sipërmarrësi i teknologjisë Elon Musk ka kryesuar themeluesin e Microsoft Bill Gates duke u kthyer në njeriun e dytë më të pasur në botë pas një...

Zilet e derës, një target i lehtë për hakerët
Teknologji 13:36 - 24 Nentor, 2020

Zilet e derës, një target i lehtë për hakerët

Mangësitë kryesore të sigurisë në këmbanat inteligjente të derës po i vë konsumatorët në rrezik për tu shënjestruar nga hakerat brenda shtëpive të tyre, sipas Cilit....

16 vjeçarja thyen rrjetin e Tik Tok/ Arrin 100 milionë ndjekës në platformë
Teknologji 13:18 - 24 Nentor, 2020

16 vjeçarja thyen rrjetin e Tik Tok/ Arrin 100 milionë ndjekës në platformë

Një vajzë 16-vjeçare është bërë përdoruesja e parë e TikTok që kalon kufirin e 100 milion ndjekësve. Charli D’Amelio, nga Norwalk, Connecticut, shënoi momentin historik pas...

Mbajnë më shumë mikrobe se tualeti/ Si të pastroni telefonët dhe tabletët?
Teknologji 14:13 - 23 Nentor, 2020

Mbajnë më shumë mikrobe se tualeti/ Si të pastroni telefonët dhe tabletët?

Studimet kanë treguar se telefonat celular përmbajnë më shumë mikorbe sesa ndenjësja e WC-së. Merrni një rrobë mikrobër dhe një sasi shumë të vogël uji, të...

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë
Teknologji 13:47 - 23 Nentor, 2020

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë.  Kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në videon e...

Apple është gati të paguajë 113 milion dollarë për ngadalësimin e qëllimshëm të iPhone
Teknologji 13:27 - 22 Nentor, 2020

Apple është gati të paguajë 113 milion dollarë për ngadalësimin e qëllimshëm të iPhone

Apple ka rënë dakord të paguajë miliona dollarë 34 shteteve gjatë praktikës së saj të mëparshme të diskutueshme për të ngadalësuar qëllimisht iPhonët e vjetër për...

Teknologji 14:54 - 21 Nentor, 2020

Pse është e rëndësishme të qëndroni larg mediave sociale/ Ja çfarë këshillojnë ekspertët

A keni dashur ndonjëherë të bëni një pushim nga telefoni juaj, por e keni të vështirë t’i rezistoni dëshirës për të kontrolluar vazhdimisht mediat sociale? Në...

Teknologji 12:35 - 21 Nentor, 2020

Qëllimi i makinave elektrike/ Sa do të realizohen nga ana teknike

Këtë javë, qeveria e Mbretërisë së Bashkuar njoftoi se shitjet e makinave të reja me benzinë ​​dhe naftë do të ndalohen nga viti 2030 – vetëm...