Connect with Us

Super Liga

Sport 18:05 - 20 Shkurt, 2021

Solomon përfundoi në prangat e policisë, zbulohet e dashura dhe arsyeja për të cilën e dhunoi

Ish-sulmuesi kryesor i Partizanit, Theofilius Solomon, është arrestuar nga policia për shkak se ushtroi dhunë ndaj partneres së tij. Teksa identiteti i vajzës ishte i panjohur,...

Kombëtare 17:24 - 20 Shkurt, 2021

VIDEO/ “Boom-boom” Cikalleshi, sulmuesi shqiptar realizon dopietë spektakolare

Sokol Cikalleshi ka shpërthyer në Turqi duke shënuar dopietë me Koniasporin. Një fitore dramatike është marrë në transfertën kundër Malatyasporit, me vendasit që ishin në avantazhin...

Sport 17:00 - 20 Shkurt, 2021

VIDEO/ Osmani i tërbuar dhe Starova që e mban, plas sherri në fundin e ndeshjes Tirana-Teuta

Një incident ka ndodhur pas përfundimit të takimit mes Tiranës dhe Teutës që u mbyll në shifrat 0-1. Teksa në futbollin e luajtur kishte shumë “fair-play”...

Sport 16:05 - 20 Shkurt, 2021

Dovedan: Kjo fitore nuk ka vlerë nëse nuk mundim Skënderbeun

Bylisi mori një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa mposhti me rezultatin 1-0 Apoloninë. Pas ndeshjes, trajneri i ballshiotëve, Veljko Dovedan është shprehur se...

Sport 15:51 - 20 Shkurt, 2021

Besart Berisha nuk di të ndalet, shënon dopietën e radhës në Australi (VIDEO)

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi. Ish-sulmuesi i Kombëtares, vazhdon të shënojë me skuadrën e tij, Uester Junajtid. Të njëjtën gjë ka bërë edhe...

Sport 15:14 - 20 Shkurt, 2021

Laçi i afrohet kreut, mund Kastriotin dhe konfirmohet për titull

Laçi ka regjistruar fitoren e radhës, teksa ka mposhtur Kastriotin minimalisht ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Kategorinë Superiore Ka...

Sport 15:06 - 20 Shkurt, 2021

Fitore e artë për mbijetesën, Bylisi likujdon Apoloninë

Antoni Beji nderon Bylisin në derbi! Skuadra ballshiote e drejtuar nga trajneri Dovedan, arriti të triumfonte me rezultatin 0-1 falë golit të realizuar në minutën e...

Sport 15:02 - 20 Shkurt, 2021

Tirana në krizë, Teuta e mund në “Selman Stërmasi”

Teuta ka triumfuar me rezultatin 0-1 në “Selman Stërmasi” ndaj Tiranës, në sfidën e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë Superiore. Ishte Lorenco Vila, “heroi” ...

Sport 14:32 - 20 Shkurt, 2021

Një ditë para ndeshjes me Vllazninë, Skënderbeu pastron fushën nga bora

Kushtet e vështira atmosferike kanë qenë një hall më shumë për skuadrën korçare në këtë periudhë. Skënderbeu-Partizani i luajtur në një terren të mbuluar me borë...

Sport 14:09 - 20 Shkurt, 2021

Habit Ilir Daja: Me Kukësi si ndeshje boksi, duhet t’u rrihemi grushteve

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja ka folur ditën e sotme për mediat, para ndeshjes së nesërme me skuadrën e Kukësit. Tekniku kryeqytetas është shprehur se është...