Connect with Us

Super Liga

Sport 12:17 - 27 Shkurt, 2021

Formacionet zyrtare të supersfidës Vllaznia-Tirana/ Trajnerët surprizojnë me titullarët

Vllaznia-Tirana është një nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së 21-të, ndërkohë që janë mësuar edhe rreshtimet për duel që nis prej orës 13:00. Kuqeblutë...

Sport 10:33 - 27 Shkurt, 2021

ZYRTARE/ Nga Kategoria e Parë në Gjeorgji, sulmuesi shqiptar firmos me skuadrën e…

Aladin Sallaku është zyrtarisht sulmuesi më i ri i Torpedo Kutaisi në Gjeorgji. 26 vjeçari nga Tirana ka hedhur të zezën mbi të bardhë dhe prej...

Sport 10:05 - 27 Shkurt, 2021

Klasike me aromë titulli për Vllazninë dhe “finale” mbijetese në Ballsh, Partizani sfidon Laçin në transfertë

Katër ndeshjet e sotme të Kategorisë Superiore dhurojnë shumë konkurrencë, teksa ajo që spikat është klasikja mes Vllaznisë dhe Tiranës. Kuqeblutë, pas ngecën në transfertë ndaj...

Sport 18:36 - 26 Shkurt, 2021

Josa: Nuk kisha besim se do shënonim me penallti

Trajneri i Kukësit Mirel Josa u shfaq i pakënaqur me skuadrën e tij pas barazimit 2-2 me Teutën në Durrës. Tekniku kryeqytetas u shpreh për emisionin...

Sport 18:35 - 26 Shkurt, 2021

Martini i zhgenjyer pas barazimit me Kukësin: Tani mendjen te Vllaznia

Trajneri i Teutës, Edi Martini është shfaqur i zhgënjyer për barazimin me Kukësin, duke dhënë se pikët në këto momente janë shumë të rëndësishme. Pas ndeshjes...

Sport 16:48 - 26 Shkurt, 2021

Nuk ka fitues në Durrës, Teuta dhe Kukësi ndajnë pikët

Në shifrat 2-2 është mbyllur takimi i sotëm mes Teutës dhe Kukësit. Durrsakët nuk kanë mundur të ruajnë avantazhin e tyre, teksa verilindorët kanë barazuar dy...

Sport 16:41 - 26 Shkurt, 2021

Ilir Daja: Ja çfarë më shqetëson te Partizani

Partizani do të përballet ditën e nesërme me një rival direkt siç është Laçi, duke filluar nga ora 16:00. Të kuqtë do të kërkojnë me çdo...

Sport 15:54 - 26 Shkurt, 2021

Teuta-Kukësi, publikohen formacionet zyrtare

Do të luhet duke filluar nga ora 16:00, ndeshja mes Teutës dhe Kukësit, e vlefshme për javën e 21-t në Kategorinë Superiore. Skuadrat do të kërkojnë...

Sport 15:18 - 26 Shkurt, 2021

Fitorja detyrim, situata te Skënderbeu para ndeshjes me Bylisin

Skënderbeu luan një transfertë shumë de likate të shtunën në orën 13:00 ndaj Bylisit në stadiumin “Adush Muça”. Megjithatë, kundërshtari i radhës është i vetmi që...

Sport 11:15 - 26 Shkurt, 2021

Brdaric karikon shkodranët para ndeshjes me Tiranën

Te Vllaznia duken të karikuar në maksimum për sfidën klasike ndaj Tiranës. Trajneri i shkodranëve, Tomas Brdariç, doli ditën e sotme në konferencën për shtyp para...