Connect with Us

Super Liga

Sport 09:27 - 24 Shkurt, 2021

Ahmataj rikthehet të flasë për Skënderbeun: Nuk e menaxhuan mirë Vllazninë

Julian Ahmataj nuk është më trajneri i Skënderbeut, por vazhdon të ndjekë me shumë interes ecurinë e skuadrës korçare. Në një intervistë per “Fax Sport”, ai...

Sport 08:22 - 24 Shkurt, 2021

Hidhet sot shorti i Kupës së Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë 2020-2021 do të hidhet sot në orën 10:45. Shorti do...

Sport 21:03 - 23 Shkurt, 2021

Muçi gati për aventurën polake, ja për sa vite firmosi ish-sulmuesi i Tiranës

Zyrtarisht, Ernest Muçi është futbollisti më i ri që i bashkohet Legia Varshavës. Ish-sulmuesi i Tiranës firmosi sot për 4 vite e gjysmë me kampionët e...

Sport 15:47 - 23 Shkurt, 2021

Migen Memelli merr lajmin e mirë para ndeshjes me Bylisin

Qendra e mbrojtjes së Skënderbeut ka pasur probleme të mëdha në javët e fundit prej dëmtimeve dhe pezullimeve për kartonë. Ndaj Vllaznisë mungoi Melos Bajrami, ndërsa...

Sport 14:31 - 23 Shkurt, 2021

Sulmuesi i Partizanit shpërthen ndaj Shkëlqim Muçës: Ma shpifi, nuk merr vesh nga futbolli

Ish-trajneri i njohur, Shkëlqim Muça, kritikoi sulmuesin e Partizanit, Lukas Kardozo, duke e konsideruar si një futbollist sa për numër. Vetë sulmuesi i Partizanit kontaktoi me...

Sport 13:46 - 23 Shkurt, 2021

Taipi u jep zemër korçarëve: Fitojmë në Ballsh, Skënderbeu nuk bie nga kategoria

Skënderbeu luan të shtunën një transfertë delikate ndaj Bylisit. Mesfushori i ekipit, Shqiprim Taipi beson te fitorja në Ballsh, ndërsa thekson se skuadra korcare nuk do...

Sport 11:59 - 23 Shkurt, 2021

Panik te Kukësi, lideri i verlindorëve humbet sfidën ndaj Teutës. Ja arsyeja…

Kukësi u mund nga Partizani në një ndeshje me rrjedhë të çuditshme ngjarjesh, por pas kësaj humbje, Kukësit i shtohet dhe një tjetër hall. Është dëmtuar...

Sport 08:59 - 23 Shkurt, 2021

Nevil Dede: Vllaznia i bën vetë gabimet, Partizani është si një fëmijë

Ish-trajneri i Tiranës, Nevil Dede, mendon se Vllaznia po gabon në këto momente vetë gjithçka duke lënë pikë rrugës. Në studion e “Pressing”, ish-trajneri deklaroi se...

Sport 08:43 - 23 Shkurt, 2021

Muça ul me këmbë në tokë Partizanin: Nuk ka cilësi, sulmi është sa për të plotësuar numrin

Ish-trajneri dhe tani në rolin e analistit, Shkëlqim Muça, ka folur për ndeshjen Kukësi- Partizani, e cila u mbyll me rezultatin 1-2 në favor të skuadrës...

Sport 08:37 - 23 Shkurt, 2021

Borxhi prej 1.6 miliardësh, Vllaznia rrezikon pjesëmarrjen në Kupat e Europës

E imagjinoni dot një Vllazni që e mbyll sezo nin si kampione apo në vendin e dytë dhe të tretë, e më pas nuk merr dot pjesë...