Connect with Us

Super Liga

Sport 14:55 - 3 Mars, 2021

Tirana vijon me rezultatet pozitive, likujdon lehtësisht Bylisin

Tirana ka mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0 në sfidën e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore, të zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Një fitore e...

Sport 14:53 - 3 Mars, 2021

Skënderbeu në kolaps, e mund edhe Kastrioti brenda në shtëpi

Skënderbeu duket se ka prerë biletën drejt Kategorisë së Parë. Skuadra korçare e drejtuar nga Migen Memelli është mundur sot nga Kastrioti brenda në shtëpi me...

Sport 12:38 - 3 Mars, 2021

Aksi Tiranë-Fier-Korçë, trajnerët zbulojnë formacionet zyrtare

Luhet sot java e 22-të e Kategorisë Superiore. Në orën 13:00 janë planifikuar të luhen tre ndeshje, teksa para pak çastesh trajnerët anë zbuluar formacionet zyrtare,...

Sport 08:52 - 3 Mars, 2021

Eksod te Dinamo, largohen 3 afrimet e fundit në merkato

Dinamo nuk hum bet kohë, zgjedh trajnerin e ri. Olsi Uku merr zyrtarisht “timonin” e kryeqytetasve. Klubi e pati paralajmëruar që do t’i besohet një shqiptari...

Sport 15:57 - 2 Mars, 2021

Rey Manaj golashënues te Barcelona, lë pas edhe “Messin e ri”

Rei Manaj ka shpërthyer me golat e shënuara në këtë sezon të ri. Futbollisti i Kombëtares e ka tundur shtatë herë rrjetën me Barcelonën B duke...

Sport 15:11 - 2 Mars, 2021

Memelli: Skënderbeut i është rritur grinta, tani çdo ndeshje është një finale

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, u shfaq optimist në konferencën për shtyp në prag të sfidës ndaj Kastriotit, që korçarët do të zhvillojnë ditën e nesërme...

Sport 12:15 - 2 Mars, 2021

“Afrimet e janarit s’na kanë ndihmuar”, suprizon Ilir Daja: Javën tjetër do kemi…

Partizani luan nesër në Fier ndaj Apolonisë, një kundërshtar i lehtë në letër. Para kësaj sfide në konferencë për shtyp foli trajneri i të kuqve, Ilir...

Sport 11:56 - 2 Mars, 2021

Dhunoi të dashurën, merret vendimi për Solomon. Ja kur do të dalë nga burgu

Ish-sulmuesi i Partizanit, Theofilus Solomon, u  arrestuar në flagrancë nga Policia e Shtetit, nën akuzën “Dhunë në familje”. 25-vjeçari pati një debat të ashpër me partneren...

Sport 08:51 - 2 Mars, 2021

Djarmati karikon shkodranët: Fitorja me Teutën na rikthen aty ku ishim

Matko Djarmati, drejtori sportiv i Vllaznisë, mendon se kuqebluve u mjafton një fitore ndaj Teutës për t’i kthyer në euforinë dhe lojnë ku ishin deri pak...

Sport 08:48 - 2 Mars, 2021

Largimi i Moreiros, te Dinamo gjejnë trajnerin e ri

Olsi Uku mund të jetë trajneri i ri i Dinamos. Klubi e pati paralajmëruar që dje që do t’i besohet një shqiptari dhe kandidati më potencial...