Connect with Us

Super Liga

Plas te Kukësi, ekipi bojkoton stërvitjen para ndeshjes me Bylisin
Sport 21:07 - 22 Qershor, 2020

Plas te Kukësi, ekipi bojkoton stërvitjen para ndeshjes me Bylisin

Kriza financiare ulet këmbëkryq në futbollin shqiptar. Sot lojtarët e Kukësit kanë bojkotuar stërvitjen për shkak se nuk kanë marrë pagat. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht nga...

6 vite te Partizani, Lorenc Trashi emocionon tifozët me fjalët e tij pas largimit
Sport 16:45 - 22 Qershor, 2020

6 vite te Partizani, Lorenc Trashi emocionon tifozët me fjalët e tij pas largimit

Pas 6 viteve pjesë e Partizanit, Lorenc Trashi ka vendosur të largohet nga të kuqtë, për të kaluar te skuadra nga Kuvajti, Al-Qadsia. Me këta të...

Sport 10:26 - 15 Maj, 2020

Nijaz Lena: Ja si përfundova në zyrën e Gjicit, dua të luaj në stadiumin më të mirë të Ballkanit

Nijas Lena është një prej atyre futbollistëve që i ka dhënë shumë futbollit shqiptar, por njëkohësisht edhe ka marrë prej tij. Superkupë, Kupë dhe kampionat, më...

Sport 18:13 - 11 Maj, 2020

Kobina: batha më ka mësuar të shaj shqip, po kalova te Partizani quhem tradhëtar

Uilful Kobina është një nga lojtarët më të mirë te Tirana këtë sezon, i cili me trajnerin Egbo ka treguar paraqitje të shkëlqyera dhe një formë...

Sport 14:20 - 11 Maj, 2020

Gafa në Asamble, “Futja kot tani”/ Duka priste rezultatin e votimit, ja cfarë bëjnë numeruesit e votave

Një gafë qesharake është regjistruar ditën e sotme në Asamblenë e Përgjithshme, të FSHF-së, që u zhvillua online, për shkak të situatës së jashtëzakonshme të Koronavirusit....

Super Liga 09:19 - 11 Maj, 2020

Sherr me të dashurën, lojtari i Partizanit përfundon në polici

Telashet nuk kanë të sosur për mesfushorin venezuelian të Partizanit, Aristoteles Romero, i cili të shtunën ka përfunduar i shoqëruar nga uniformat blu në Komisariatin Nr.2...

Sport 10:15 - 10 Maj, 2020

E bujshme/ Ish-sulmuesi i Skënderbeut do zyrtarizohet te Fenerbaçe

E pamundura është asgjë, ndërsa vullneti, puna dhe dëshira për të mbërritur larg, bëjnë që shpeshherë të përjetohen ëndrrat. Peter Olainka ishte lojtari që e tejkaloi...

Sport 22:52 - 9 Maj, 2020

FSHF kërkon ta nisë më 31 maj kampionatin, zbulohet kalendari i plotë

Dritë jeshile për rifillimin e stërvitjeve dhe kampionatit shqiptar brenda muajit maj. Shqipëria merr shembullin e Italisë, por e kopjon keq, pasi nuk jep një datë...

Super Liga 18:47 - 9 Maj, 2020

Ja pse Kukësit nuk i intereson që kampionati të nisë në maj

Nëse kampionati do të nisë brenda muajit maj, Kukësi do të ishte humbësi i madh. Duke parë numrin e madh të lojtarëve që i kanë mbetur...

Super Liga 14:47 - 9 Maj, 2020

Kaos në futbollin shqiptar, Sindikata takon lojtarët: Nuk paguhen prej muajsh

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë ka pasur një takim ditën e sotme me futbollistët e ekipeve të Kategorisë Superiore Një nga problemet më të mëdha në klubet...