Connect with Us

Super Liga

Sport 22:52 - 9 Maj, 2020

FSHF kërkon ta nisë më 31 maj kampionatin, zbulohet kalendari i plotë

Dritë jeshile për rifillimin e stërvitjeve dhe kampionatit shqiptar brenda muajit maj. Shqipëria merr shembullin e Italisë, por e kopjon keq, pasi nuk jep një datë...

Super Liga 18:47 - 9 Maj, 2020

Ja pse Kukësit nuk i intereson që kampionati të nisë në maj

Nëse kampionati do të nisë brenda muajit maj, Kukësi do të ishte humbësi i madh. Duke parë numrin e madh të lojtarëve që i kanë mbetur...

Super Liga 14:47 - 9 Maj, 2020

Kaos në futbollin shqiptar, Sindikata takon lojtarët: Nuk paguhen prej muajsh

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë ka pasur një takim ditën e sotme me futbollistët e ekipeve të Kategorisë Superiore Një nga problemet më të mëdha në klubet...

Sport 13:00 - 9 Maj, 2020

FSHF mbledhje me Ministrinë e Shëndetësisë, ja çfarë u diskutua

Pas vendimit për hapjen e stërvitjeve individuale për sportistët në ambientet e hapura, një përfaqësi e Komitetit Teknik të Ekspertëve të Ministrisë së Shëndetësisë zhvilluan një...

Sport 09:47 - 9 Maj, 2020

Nexhipi shpërthen kundër Tiranës: Të ndërhyjë shteti, stërviten fshehurazi

Nderim Nexhipi shpreson që kam pionati të rifillojë një orë e më parë, por i kërkon FSHF-së të paktën 3 javë kohë për t’u përgatitur. Në...

Sport 21:25 - 8 Maj, 2020

Andi Lila: Futbollistët në Shqipëri janë tradhtuar nga qeveria dhe nga FSHF-ja

Në këtë periudhë pandemie, ata që po e ndjejnë më tepër krizën janë futbollistët, të cilët janë braktisur nga qeveria. Në një farë mënyre, lojtarët e...

Sport 18:52 - 8 Maj, 2020

Në vendet e Ballkanit po rinis futbolli, po në Shqipëri kur do nisë?

Teksa shumë prej vendeve të rajonit kanë bërë një plan me data fikse për rikthimin e futbollit të luajtur, edhe kampionate të rëndësishme si ai turk...

Sport 17:06 - 8 Maj, 2020

Shakohoxha: Ekipet e Superiores po stërviten fshehurazi

Teksa skuadrat në Shqipëri janë duke pritur autorizimin nga ana e Qeverisë, pra “PO-në” përfundimtare për të nisur stërvitjen, ka shumë dyshime për gjendjen e ekipeve...

Sport 14:23 - 8 Maj, 2020

Befason mesfushori i Skënderbeut: Më mirë të mos kthehem pasi humb sezonin

Ende nuk mund të flitet për një datë konkrete për rifillimin e kampionatit, e megjithatë ekipe të ndryshme kanë filluar përgatitjet. Në Korçë ndihen të penalizuar...

Sport 10:21 - 8 Maj, 2020

Duka: Gati të fillojmë stërvitjen javën e ardhshme, nuk ka arsye pse të mos përfundojmë kampionatin

Presidenti i FSHF, këmbëngul se kampionati i futbollit në Shqipëri duhet të rifillojë duke qenë se kurba e infektimeve nga COVID-19 në vendin tonë nuk pati...