Connect with Us

Super Liga

Sport 09:42 - 15 Korrik, 2020

Gati Mirel Josa për Partizanin nëse nuk arrihet marrëveshja me Dajën

Partizani, pas shkarkimit të Adolfo Sormanit dhe stafit italian, do t’i mbyllë tri javët e mbetura të sezonit me trajner provizor, Reinaldo Kalarin. Kjo periudhë kohore...

Sport 19:51 - 14 Korrik, 2020

Hetimi për Bylis-Tirana, kryetari i Etikës zbulon të vërtetën: Ja në çfarë faze jemi

Sot ka qenë radha e Tiranës që të “rrëfehet” në Komisionin e Etikës pranë FSHF-ë për ndeshjen e dyshuar si të trukuar, Bylis-Tirana. Por, pas bardhebluve,...

Sport 19:10 - 14 Korrik, 2020

Tirana pranë titullit që ka kushtuar mbi 1 milionë euro, zbulohet premio finale e presidentit Halili

Tirana i afrohet gjithmonë e më shumë titullit kampion dhe tashmë i duhen 6 pikë në 3 javët e mbetura (Laçi, Flamurtari dhe Bylis) për t’u...

Sport 17:22 - 14 Korrik, 2020

Partizani i shtang të gjithë, akord me një futbollist 23-vjeçar nga Hong Kongu

Një lajm i bujshëm nga Hong Kongu, për merkaton e Partizanit. “hk.on.cc”, bën me dije se kampionët në fuqi të Kategorisë Superiore kanë arritur akordin me...

Sport 16:07 - 14 Korrik, 2020

E kërkojnë në Superligë, Nijaz Lena firmos kontratën e re

Nijas Lena do të vazhdojë të jetë pjesë e ekipit të Strugës. Mesfushori i është bashkuar ekipit të vendlindjes në verën e vitit 2018 pas aventurës...

Sport 15:17 - 14 Korrik, 2020

Magjia e derbit “pa gojë”: Partizani dhe Tirana ndanë pikët apo lumturinë?!

Nga Gëzim Sinemati E quajtën “derbi pa gojë” për shkak të mungesës së tifozërisë, por ashtu siç ndodhi, mund të thuhet se memecit i erdhi goja!...

Sport 15:03 - 14 Korrik, 2020

Zbulohen 3 kushtet që Ilir Daja i ka vendosur Partizanit

Ilir Daja është dëshira e tifozëve të Partizanit për të marrë skuadrën, duke ditur mjaft mirë historinë e karrierës së këtij tekniku që ka marrë suksesin...

Sport 13:49 - 14 Korrik, 2020

Tirana në ajër, 11 futbollistëve iu mbaron kontrata

Janë të paktën 11 lojtarë te Tirana që nuk kanë kontratë. Duke filluar nga Lika, Hoxhallari, Vangjeli, Muça, Batha, Kobina, Torasa, Ngo, Hasani, Karabeci, Osmani. Mësohet...

Sport 12:48 - 14 Korrik, 2020

E bujshme/ Tirana merkato te Prishtina, zbulohen 2 lojtarët cilësorë që do të afrojnë bardheblutë

Në kampin bardheblu janë në kërkim të një portieri dhe të një mbrojtësi të djathtë. Ilion Lika sigurisht që po e mendon pensionimin dhe te Tirana...

Sport 12:14 - 14 Korrik, 2020

Zbulohet dosja për Bylis-Tirana/ U fituan 500 mijë euro, kompania anuloi biletën me 15.000 euro. Ja si u vendosën bastet

Bylis-Tirana është çështja që po vazhdon të hetohet dhe përpara disa ditësh është bërë mbledhja në Komisionin e Etikës. Fillimisht ishin vetëm drejtuesit e ballshiotëve ata...