Connect with Us

Seria A

Seria A 09:30 - 1 Maj, 2020

Francesco Totti vjen me fjalë të mëdha për Lazion Igli Taren

Francesco Totti ka befasuar gjithë sportdashësit italian me deklaratën e tij të fundit. Nuk është se ndodh shpesh, ndoshta nuk ndodh më kurrë, por ikona e...

Seria A 17:41 - 30 Prill, 2020

E bujshme/ Napoli futet fuqishëm në garë për Vedat Muriqin

Napoli ka nisur përpjekjet për të transferuar sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi. Media e futbollit turk “Fanatic” raporton se drejtuesit e “të kaltërve” po tentojnë të...

Seria A 15:27 - 29 Prill, 2020

Erjon Brace tani merret me hallet e futbollit: Për çfarë e duam ne këtë, kur ai dështoi…

Zv/kryeministri Erion Braçe, njihet si një tifoz i zjarrtë i Partizanit në  Shqipëri dhe i Juventusit në Europë. Pikërisht Braçe nuk e ka pritur aspak mirë...

Seria A 11:43 - 29 Prill, 2020

Në Itali mendojnë edhe më të keqen, sezoni mund të pezullohet përfundimisht

Një hipotezë e bujshme është duke qarkulluar në Itali, në një kohë kur qeveria, Lega Seria A dhe FIGC po punojnë për rifillimin e sezonit, në...

Seria A 17:45 - 28 Prill, 2020

Juventusi pa Ronaldon dhe shumë yje të tjerë, deri më 18 maj

Juventus nuk do të nxitohet t’i thërrasë lojtarët që janë larguar nga Italia mes shpërthimit të koronavirusit, pavarësisht konfirmimit që seancat stërvitore individuale mund të fillojnë...

BundesLiga 14:35 - 28 Prill, 2020

UEFA u jep ultimatum federatave: Vendosni deri më 25 maj

UEFA u ka kërkuar të gjitha top ligave evropiane të marrin vendimin përfundimtar për sezonin 2019/20 deri më 25 maj. Afati kohor i fundit i vendosur...

Seria A 13:51 - 28 Prill, 2020

De Biazi: Kumbulla është gati për Interin

Marash Kumbulla është kthyer në kryefjalën e merkatos, teksa i afrohet gjithnjë e më shumë Interit. Këta të fundit kanë shfaqur hapur prej kohësh interesimin e...

Seria A 11:16 - 28 Prill, 2020

Ndeshja e parë e Serisë A/ Në Itali caktojnë datën e kthimit të futbollit

Futbolli shihet si një dritë shprese për të gjithë njerëzit, në secilin shtet ku do të nisë edhe ky sport, për të qenë sinjali i një...

Seria A 10:02 - 28 Prill, 2020

Igli Tare e akuzoi drejpërdrejt, reagon ministri italian: Qesharake!

Deklaratat e sotme të Igli Tares, drejtuar Ministrit për Sportin në Itali, Vinçenco Spadafora, kanë bërë xhiron e mediave italiane. Drejtuesi shqiptar i Lacios e akuzoi...

Seria A 18:15 - 27 Prill, 2020

Po shkëlqen këtë sezon, Juventusi gati t’i rrëmbejë mesfushorin rivalëve

Luis Alberto është një nga lojtarët më të mirë te Lacio këtë sezon, me të cilët po tregon paraqitje të shkëlqyera. Kohët e fundit mediat italiane,...