Connect with Us

Seria A

Seria A 10:10 - 17 Shkurt, 2021

Kapelo: Kielini kërceu ndaj Rrahmanit si pinguin

I intervistuar nga “La Stampa”, ish-trajneri i Juventusit dhe Milanit, Fabio Kapelo, zbulon një prapaskenë që lidhet me Zlatan Ibrahimoviçin. “Ibrën e solla unë në Itali,...

Kombëtare 20:59 - 16 Shkurt, 2021

“Si mbrojtës doja Serie A“, rrëfimi i Ismajlit në Itali: Te Spezia mendojmë si Barcelona, Panucci dhe Reja…

Serie A ishte mundësia e tij e karrierës dhe këtë gjë Ardian Ismajli e ka kuptuar mirë. Covid-19 dhe dëmtimet i shtynë debutimin me Spezia-n, por...

Kombëtare 18:48 - 16 Shkurt, 2021

Shans që të vjen 1 herë në jetë/ Juventus interesohet për futbollistin shqiptar, e pëlqen edhe Interi

“Ndaloi një farë Zlatan Ibrahimoviç”. Një pjesë e bukur e shkëputur nga ana e mediave italiane për Ardian Ismajlin që tregon më së miri paraqitjen e...

Seria A 18:24 - 16 Shkurt, 2021

E bujshme nga Italia/ Klubi i madh europian nis bisedimet për transferimin e Strakoshës

Kanë nisur bisedimet mes ndërmjetësve të Borusia Dortmund dhe përfaqësuesve të Thomas Strakosha. “Sky Sport Italia”, raporton se së fundmi janë zhvilluar kontaktet e para mes...

Seria A 12:34 - 16 Shkurt, 2021

Kishte kultivuar 106 bimë marijuanë, arrestohet ish-futbollisti i Interit dhe Juves

Arrestohet Luigi Sartor, ish-futbollisti i Juventusit, Interit, Romës dhe Parmës, i cili ka provuar të luajë edhe në dy ndeshje me kombëtaren e Italisë. 46-vjeçari, i...

Seria A 11:49 - 16 Shkurt, 2021

E kryer/ Lautaro Martinez rinovon me Interin, ja detajet e marrëveshjes

Lautaro Martinez është pjesë e rëndësishme e projektit të Interit për të ardhmen dhe drejtuesit e klubit italian kanë arritur marrëveshjen për ta nënshkruar një kontratë...

Seria A 13:03 - 15 Shkurt, 2021

Vazhdojnë polemikat për penalltinë e Napolit/ Torriçeli: Rrahmani bërtiti sikur mori një grusht nga Tajson

Napoli mposhti Juventusin në këtë javë të Serisë A, teksa vendimtare në këtë 90-minutësh rezultoi një penallti me polemika e shndërruar në gol nga Lorenco Insinje....

Seria A 09:29 - 15 Shkurt, 2021

Shkëlqeu ndaj Milanit, Ismajli tregon si e ndali Ibrahimovicin

Debutimi në Serinë A po shkon në mënyrën më të mirë të mundshme. Ardian Ismajli me Specian arritën që t’i shkaktojnë Milanit humbje në transfertë (krahas...

Seria A 21:52 - 14 Shkurt, 2021

Tani “vallen” e heq Interi, zikaltërit mundin Lazion dhe marrin kryesimin

Interi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në shtëpi kundër Lazios. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 1. Ishte sulmuesi Romelu Lukaku që u...

Seria A 19:55 - 14 Shkurt, 2021

Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës, ja si rreshtohen Interi dhe Lacio

Janë publikuar formacionet e supersfidës së orës 20:45 Inter-Lacio, e vlefshme për javën  e 22-të të Serisë A. Zikaltërit kanë shansin e artë të parakalojnë rivalin...