Connect with Us

Seria A

Seria A 11:49 - 16 Shkurt, 2021

E kryer/ Lautaro Martinez rinovon me Interin, ja detajet e marrëveshjes

Lautaro Martinez është pjesë e rëndësishme e projektit të Interit për të ardhmen dhe drejtuesit e klubit italian kanë arritur marrëveshjen për ta nënshkruar një kontratë...

Seria A 13:03 - 15 Shkurt, 2021

Vazhdojnë polemikat për penalltinë e Napolit/ Torriçeli: Rrahmani bërtiti sikur mori një grusht nga Tajson

Napoli mposhti Juventusin në këtë javë të Serisë A, teksa vendimtare në këtë 90-minutësh rezultoi një penallti me polemika e shndërruar në gol nga Lorenco Insinje....

Seria A 09:29 - 15 Shkurt, 2021

Shkëlqeu ndaj Milanit, Ismajli tregon si e ndali Ibrahimovicin

Debutimi në Serinë A po shkon në mënyrën më të mirë të mundshme. Ardian Ismajli me Specian arritën që t’i shkaktojnë Milanit humbje në transfertë (krahas...

Seria A 21:52 - 14 Shkurt, 2021

Tani “vallen” e heq Interi, zikaltërit mundin Lazion dhe marrin kryesimin

Interi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në shtëpi kundër Lazios. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 1. Ishte sulmuesi Romelu Lukaku që u...

Seria A 19:55 - 14 Shkurt, 2021

Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës, ja si rreshtohen Interi dhe Lacio

Janë publikuar formacionet e supersfidës së orës 20:45 Inter-Lacio, e vlefshme për javën  e 22-të të Serisë A. Zikaltërit kanë shansin e artë të parakalojnë rivalin...

Seria A 17:34 - 14 Shkurt, 2021

Pëllumbat “pushtojnë” fushën, shikoni çfarë ndodh në ndeshjen e Serisë A

Pamjet interesante u regjistruan në ndeshjen e Serisë A mes Sampdorias dhe Fiorentinës që përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të vendasve. Në minutën e 69-të...

Seria A 17:15 - 14 Shkurt, 2021

VIDEO/ Goli në frymën e fundit, Atalanta e Gjimshitit merr 3 pikë të arta në kampionat

Kanë përfunduar dy sfidat e orës 15:00 të Serisë A italiane. Atalanta triumfon në frymën e fundit falë golit të Luis Muriel në minutën e 90′...

Seria A 15:29 - 14 Shkurt, 2021

Drejtuesit e Juventusit shpërthejnë kundër arbitrave në sfidën ndaj Napolit

Nervat janë ende në kulmin e saj në shtëpinë e Juventusit, pas grindjes në distancë midis presidentit Andrea Anjeli dhe trajnerit të Interit, Antonio Konte në...

Seria A 14:35 - 14 Shkurt, 2021

Roma rikthehet te fitorja, likujdon Udinesen

Roma ka harruar humbjen me Juventusin një javë më parë, teksa ditën e sotme verdhekuqtë kanë triumfuar me rezultatin 3-0 ndaj Udinezes. Ishte Xhordan Veretu, i...

Seria A 10:07 - 14 Shkurt, 2021

Festa e golit ndaj Milanit, Saponara bën gjestin e turpshëm (VIDEO)

Specia shokoi Milanin ditën e djeshme, duke e mposhtur me rezultatin 2-0 në shtëpi dhe duke i rrezikuar kuqezinjve vendin e parë, pasi në rast se...