Connect with Us

Seria A

Seria A 20:02 - 28 Shkurt, 2021

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Roma dhe Milani

Roma-Milan është kryesfida e javës së 24-rt të Serisë A. Verdhekuqtë dhe kuqezinjtë do të kërkojnë medoemos fitoren në këtë takim për të hedhur një tjetër...

Seria A 17:28 - 28 Shkurt, 2021

VIDEO/ Sinfonia e 9-të në “San Siro”, Interi merr “arratinë”

Interi i Antonio Contes nuk ndalet dhe me 3-0 ndaj Genoa-s tashmë ka nisur arratisjen. Kjo sepse ndaj Milanit që do të luajë sonte diferenca është...

Seria A 14:18 - 28 Shkurt, 2021

10 raste me COVID-19, klubi i Torinos merr përgjigjet e tamponeve të reja

Lajme të mira  për skuadrën e Torinos. Sipas asaj që raporton media “ANSA”, pas tamponëve të kryer mbrëmjen e djeshme përgjigjet kanë rezultuar negative për të...

Seria A 11:40 - 28 Shkurt, 2021

VIDEO/ Juventusi mori barazim zhgënjyes ndaj Veronës, por e ëma e Ronaldos feston për skuadrën e…

Kristiano Ronaldo dhe Juventusi morën një barazim zhgënjyes ditën e djeshme ndaj Veronës, i cili i largon edhe më shumë nga kreu i renditjes, që mbahet...

Seria A 10:18 - 28 Shkurt, 2021

Panik te Interi, Suning braktis zyrtarisht investimin dhe shkrin ekipin

Interi po shkëlqen në kampionatin Italian ku mban vendin e pare, por ndërkohë në klubin zikaltër jetojnë mes pasigurish të shumta për të ardhmen pasi sponsorët...

Seria A 09:32 - 28 Shkurt, 2021

Nuk u përmbajt dot, kamerat “kapin mat” futbollistin e Juventusit

McKennie ka bërë xhiron e rrjeteve sociale me ndodhinë përgjatë përballjes së Veronës dhe Juventusit. Në kohën që mesfushori i bardhezinjëve ishte në stol, përpara tij...

Seria A 22:49 - 27 Shkurt, 2021

VIDEO/ Ronaldo nuk mjafton, Verona “mace e zezë” e Juventusit

Verona kthehet në një “mace të zezë” për Juventusin. Skuadra e Pirlos ashtu si në fazën e parë është ndalur në një barazim 1-1. Një tjetër...

Seria A 20:45 - 27 Shkurt, 2021

VIDEO/ Bayerni lë me pasoja Lazion, humbet penalltinë dhe mposhtet në Dall’Ara

Lazio është mposhtur në trasnfertë 2-0 nga Lazio. Kryeqyetasit kishin në dorë gjithçka vetë, me Immobilen që gaboi nga pika e bardhë në të 17-tën. Dy...

Seria A 16:43 - 26 Shkurt, 2021

Roma humbet yllin e ekipit për ndeshjen ndaj Milanit

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko ka pësuar një dëmtim të shkallës së parë në kofshën e majtë dhe thuhet se do të mbetet jashtë fushave për...

Seria A 15:01 - 26 Shkurt, 2021

Pioli flet pas shortit me Manchester United në Europa League

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli i intervistuar nga mikrofonat e “ANSA”-s ka folur për fazën e 1/8 të Europa Ligës, ku goglat kuqezinjtë i shortuan me...