Connect with Us

Seria A

Seria A 20:30 - 21 Shtator, 2020

ZYRTARE/ Atalanta huazon futbollistin shqiptar në kampionatin kroat

Në radhët e Atalantës bën pjesë dhe futbollisti shqiptar Isnik Alimi. Ish-futbollisti i Shqipërisë U21 do të luajë këtë sezon te Shibeniku në Kroaci. Mesfushori me...

Seria A 19:52 - 21 Shtator, 2020

FORMACIONET ZYRTARE/ Ja si rreshtohet Milani ndaj Bolonjës

Dalja e parë sezonale vlen shumë për sezonin, pavarësisht se është vetëm java e parë e Serisë A. Kuqezinjtë e Milanit, do të zbresin në fushë...

Seria A 18:10 - 21 Shtator, 2020

Tronditet Roma e Kumbullës, verdhekuqtë mund ta humbasin sfidën ndaj Veronës në tavolinë. Ja arsyeja…

Sezoni për Romën  dhe Marash Kumbullën mund të pësojë goditje të fortë që në start. Verdhekuqtë rrezikojnë të penalizohen për takimin me verdheblutë e Veronës për...

Seria A 17:10 - 21 Shtator, 2020

Alegri gati t’i japë fund papunësisë, ish-trajneri i Juventusit pranë akordit me skuadrën italiane

Masimiliano Alegri prej më shumë se një viti është i papunë, kur u largua nga drejtimi i kampionëve të Juventusit. Megjithatë duket se trajneri italian është...

Seria A 10:18 - 21 Shtator, 2020

Tronditet Muriqi, ja për sa kohë nuk do mundet të luajë me Lazion

Vedat Muriqi bëri një hap të madh në karrierë, teksa vetëm pak ditë më parë zyrtarizoi kalimin e tij nga turqit e Fenerbahçes te skuadra e...

Seria A 22:54 - 20 Shtator, 2020

VIDEO/ Debutim ëndrrash për Pirlon, Juventus shkëlqen në javën e parë

Juventusi nisi sezonin e ri në kampionatin italian me fitore 3-0 ndaj Sampdorias. Kulusevski, Bonuçi dhe Ronaldo realizuan fitoren e parë të kampionëve të Italisë. Trajneri...

Seria A 20:01 - 20 Shtator, 2020

Dy debutues dhe 1 futbollist nga të rinjtë, Pirlo i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Juventus-Sampdoria për javën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Dejan Kulusevski dhe Ueston MekKini do të debutojnë zyrtarisht...

Seria A 13:28 - 20 Shtator, 2020

Një tjetër shqiptar në Serinë A, Parma grumbullon në ekipin e parë një 19-vjeçar

Parma do të startojë ditën e sotme kampionatin teksa pret në shtëpi Napolin. Në organikën e dy skuadrave janë disa shqiptarë, teksa përveç Hysaj e Rrahmani...

Seria A 19:24 - 19 Shtator, 2020

Sa shumë shqiptarë në Serinë A, tani shtohet edhe Ismajli

Shqiptarët janë gjithmonë e më shumë në modë në Serinë A, falë edhe talenteve që vazhdojnë të shpërthejnë, por edhe kosovarët gjithashtu po nisin të bëjnë...

Seria A 15:06 - 19 Shtator, 2020

Kumbulla: Roma vendi ideal për karrierën time, fitorja kundër Juves e paharrueshme

Transferimi më i ri i Romës, Marash Kumbulla e ka pranuar se ka studiuar dhe ka mësuar nga Kris Smolling sezonin e kaluar. Mbrojtësi shqiptar kompletoi...