Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 09:39 - 23 Nentor, 2020

Klopp tregon arsyen pse mungoi Xherdan Shaqiri në ndeshjen ndaj Leicesterit

Liverpool ka arritur një fitore tejet të rëndësishme në Premier League, pasi ka mposhtur Leicester Cityn me rezultat bindës 3-0. Me triumfin ndaj Leicesterit, The Reds...

Premier Liga 20:58 - 22 Nentor, 2020

VIDEO/ Autogol qesharak, Evans ngatërron portën dhe i jep avantazhin Liverpulit

Liverpuli kryeson aktualisht 1-0 në sfidën kundër Leiçesterit në javën e nëntë të kampionatit anglez, por për meritë të mbrojtësit të “Dhelprave” Xhoni Evans. Ish-futbollisti i...

Premier Liga 19:38 - 22 Nentor, 2020

VIDEO/ Barazim i parë në kampionat për Arsenalin, Pepe godet me kokë futbollistin shqiptar

Tifozët prisnin gola të shumtë dhe spektakël, por Leeds United-Arsenal u mbyll me rrjeta të paprekura. Vendasit dominuan takimin, edhe falë daljes me karton të kuq...

Premier Liga 21:00 - 21 Nentor, 2020

VIDEO/ Mourinho “leksion” Guardiolës, Tottenham në krye të Premier League

Tottenham fitoi 2-0 ndaj Manchester City dhe është ngjitur në krye të Premier League me 20 pikë, dy më shumë se Leicester City i vendit të...

Premier Liga 21:48 - 19 Nentor, 2020

Interi, Reali dhe Barcelona në garë për yllin e Liverpoolit

Real Madrid dhe Inter i janë bashkuar garës me Barcelonën për mesfushorin e Liverpoolit, Gini Wijnaldum.  Wijnaldum ka përformuar mirë këtë edicion dhe me kontratën që...

Premier Liga 17:20 - 19 Nentor, 2020

Plas te Arsenali/ Gjak nga hundët dhe përplasje mes lojtarëve

Plas tek Arsenali. Dy futbollistë janë përplasur me njëri-tjetrin, sikurse raporton The Athletic. media britanike shkruan se të premten ka pasur një zënkë mes David Luiz dhe...

Premier Liga 12:15 - 17 Nentor, 2020

U kërcënua me vdekje, talenti i Manchester Cityt: Tani e kuptoj çfarë tifozësh kemi…

Gjermania arriti të përmbysë Ukraninën dhe të sigurojë një triumf 3-1 në ndeshjen e së premtes në llogari të Ligës së Kombeve. Në golin e barazimit...

Premier Liga 17:23 - 15 Nentor, 2020

Ngjarje e dhimbshme/ Ndahet nga jeta legjenda e Anglisë dhe Liverpulit

Futbolli anglez në zi. Është ndarë nga jeta ditën e sotme portieri legjendar Rai Klemenc. Ish-gardiani i Liverpulit, Totenhemi dhe i kombëtares së Anglisë, ndërroi jetë...

Premier Liga 09:55 - 15 Nentor, 2020

Kros e quajti idiot! Festimi i Aubamejang përplas lojtarët

Mënyra e të festuarit të Aubamejang ka përplasur këtë të fundit me lojtarin e Realit të Madridit, Toni Kros. Mesfushori gjerman e ka quajtur si idiot...

Premier Liga 17:08 - 13 Nentor, 2020

Tronditet Liverpooli, Mohamed Salah infektohet me koronavirus

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Egjiptiani, ish-lojtar i Fiorentinës dhe Romës, ishte i impenjuar me kombëtaren e tij ku do të...