Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 21:37 - 3 Dhjetor, 2020

Të kënaqen sytë! Anglia rikthen tifozët në stadiume

Arsenal dhe Rapid Vienna po luajne aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të Europa League, teksa bota po përballet me shpërthimin e Coronavirusit që nga...

Premier Liga 15:33 - 1 Dhjetor, 2020

“Kush nuk e bën, nuk futet në stadium”, në Angli gjejnë mënyrën për të “detyruar” vaksinën

COVID-19 ka “mbërthyer” edhe njëherë të gjithë botën, teksa vala e dytë e pandemisë konfirmohet e frikshme si ajo e para. Ndërkohë, duke parë numrat e...

Premier Liga 15:04 - 1 Dhjetor, 2020

Kaos te klubi i Premier Leagues, kthehet në vatër infeksioni për COVID-19

Koronavirusi nuk ka kursyer edhe klubin historik të Njukasëll Junajtid. Skuadra angleze është goditur nga pandemia ditën e dielë ku shumë futbollistë të saj u infektuan...

Premier Liga 19:38 - 29 Nentor, 2020

VIDEO/ “Paqe” në derbin e Londrës, Çelsi dhe Totenhemi ndajnë pikët

Një barazim i bardhë pa gola në supersfidën e javës së 10-të të Premier Ligës midis Çelsit dhe Totenhemit. Një ndeshje e luftuar nga të dyja...

Premier Liga 19:10 - 29 Nentor, 2020

E DHIMBSHME/ Ndërron jetën në moshë të re, ish-sulmuesi i njohur

Ka ndërruar jetë ish-lojtari i njohur senegalez Papa Buba Diop. Sulmuesi i njohur ka vdekur në moshën 42-vjeçare nga një sëmundje të rëndë i cili e...

Premier Liga 17:21 - 29 Nentor, 2020

VIDEO/ Ndeshje e çmendur e Junajtid, Kavani dhuron spektakël

Mançester Junajtid ka arritur një përmbysje dramatike në kampionat me rezultatin 2-3 ndaj Sauthemptonit. “Djajtë e Kuq”, ishin në disavantazh të 2 golave në pjesën e...

Premier Liga 15:55 - 28 Nentor, 2020

VIDEO/ Goli në frymën e fundit, Brajtoni shtang Liverpulin

Brajton ka barazuar Liverpulin në frymën e fundit me anë të 11-metërshi. U duk sikur skuadra e Jurgen Klopit po merrte fitoren por ishte një penallti...

Premier Liga 13:54 - 28 Nentor, 2020

Jo vetëm Siti, një tjetër klub i madh del në skenë për Mesin

Lionel Mesi me shumë mundësi është duke përjetuar vitin e tij të fundit si futbollist i Barcelonës. Edhe pse Bartomeu me të cilin argjentinasi kishte një...

Premier Liga 09:12 - 26 Nentor, 2020

Super Gjimshiti/ Nuk kishte ndodhur kurrë me Klopin te Liverpuli, përplasen në murin shqiptar

Nga fitorja e thellë në ndeshjen e parë kundër Atalantës e cila nuk mund të funksiononte në asnjë drejtim të vetëm, tek një mrekulli e ndërtuar...

Premier Liga 10:15 - 24 Nentor, 2020

E bujshme/ Manchester City heq dorë nga Lionel Messi

Mançester Siti nuk ka ndërmend që të transferojë Lionel Mesin në merkaton e verës. Të paktën, kështu informon “Sky Sports”. Klubi i Premier Ligës ka marrë...