Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 20:55 - 26 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Mbrojtësi më i shtrenjtë në botë lë nam, i merren këmbët në zonë gjatë golit të barazimit

Përballja mes Leicester-it dhe Manchester United ka përfunduar në shifrat e barabarta 2-2. “Djajtë e kuq“ nuk kanë mundur të ruajnë avantazhin pas golave të shënuar...

Premier Liga 20:28 - 26 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Supergoli i Xhakës, Arsenali “leksion” Çelsit në derbin e Londrës

Merr fund makthi i rezultateve negative për Arsenalin. “Topçinjtë” e Mikel Artetës, mposhtën Çelsin në derbi me rezultatin 3-1, duke u rikthyer kështu te fitorja në...

Premier Liga 19:27 - 26 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Fantastik Granit Xhaka, shqiptari i shënon supergol nga goditja e dënimit Çelsit

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Arsenalit dhe Çelsit me shifrat 2-0. Goli i parë u realizua nga Lakazet në minutën e 34-të, pas goditjes...

Premier Liga 15:36 - 26 Dhjetor, 2020

Nuk ka fitues, Leicester dhe Manchester United ndajnë pikët

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar ndeshja mes Manchester United dhe Leicester City e cila ka perfunduar ne barazim 2-2. Bruno Fernandes ishte lojtari më i...

La Liga 10:23 - 26 Dhjetor, 2020

Van Dijk dhe Ramos zgjedhin kundërshtarët më të fortë në karrierë

Kapiteni i Real Madridit Sergio Ramos dhe ylli i Liverpool, Virgil van Dijk kanë zbuluar dy kundërshtarët më të vështirë me të cilët janë përballur në...

Premier Liga 12:25 - 24 Dhjetor, 2020

Video/ Kavani nuk përmbahet, kap për fyti lojtarin kundërshtar

Sulmuesi i Mançester Junajtid Edinson Kavani i ka shpëtuar për mrekulli ndëshkimit me karton të kuq në sfidën e djeshme kundër Evertonit në EFL Cup. Futbollisti...

Premier Liga 23:01 - 22 Dhjetor, 2020

City fiton ndaj Arsenalit dhe kualifikohet më tej

Manchester City ka fituar me rezultat bindës 1 – 4  në transfertë të Arsenali. Ishte Gabriel Jesus që pas vetëm tre minutave zhbllokoi rezultatin. Mirëpo, vendasit...

Premier Liga 12:09 - 21 Dhjetor, 2020

“Kam gjak shqiptari”, sulmuesi 21-vjeçar i emocionon të gjithë me deklaratën pas debutimit në Premier Ligë

Andi Zeqiri debutoi ditën e djeshme në Premier Ligën angleze me fanellën e Brajtonit në përballjen ndaj Shefild Junajtid. Sulmuesi i cili është pjesë e përfaqësueses...

Premier Liga 19:50 - 20 Dhjetor, 2020

VIDEO/ “Tërmet” 6 ballë, Junajtid shpartallon Lidsin e Marçelo Bielsës

Mançester Junajtid ka fituar me rezultatin tenistik 6-2 ndaj skuadrës së Lidsit. Skuadra e Oleguna Solskjaer i vuri kapakun sfidës që në pjesën e parë ku...

Premier Liga 16:00 - 19 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Liverpool luan “tenis” ndaj Crystal Palace dhe shkëputet në krye

Liverpool ka triumfuar me rezultatin e thellë 0-7 në transfertën londineze ndaj Crystal Palace dhe është shkëputur në krye të renditjes së kampionatit me 31 pikë,...